Kanal D se destramă pe zi ce trece. Încă o prezentatoare alege să părăsească trustul. „E momentul să schimb ceva”

Este oficial: o nouă vedetă de la Kanal D și-a anunțat plecarea. Plecarea ei marchează astfel a treia despărțire notabilă de postul de televiziune în ultimele zile.
Filip Stan
13 sept. 2024, 19:01
Kanal D se destramă pe zi ce trece. Încă o prezentatoare alege să părăsească trustul. „E momentul să schimb ceva”

Este oficial: o nouă vedetă de la Kanal D și-a anunțat plecarea, marcând astfel a treia despărțire notabilă de postul de televiziune în ultimele zile. Se pare că trustul turcesc a decis să facă schimbări majore în această toamnă, iar nume importante din echipa Kanal D au încheiat colaborarea cu televiziunea. După Simona Pătruleasa și Silvia Ioniță, încă o prezentatoare cunoscută a ales să își ia rămas bun de la telespectatori și să renunțe la aparițiile pe micile ecrane.

Anca Ciota, prezentatoarea de la meteo, vrea să treacă la activitatea în online. Ce spune despre plecarea de la Kanal D

Anca a declarat că își dorește să ia o pauză de la televiziune și să se concentreze pe activitatea sa din mediul online. Deși despărțirea de Kanal D a surprins mulți dintre cei care o urmăreau zilnic, decizia de a face o schimbare majoră în carieră pare să fie una asumată. Aceasta a explicat că intenționează să se dedice mai mult proiectelor din online, o zonă în plină expansiune care îi oferă noi oportunități și provocări.

„Cred cu tărie în puterea online-ului. De aceea mi-am şi dezvoltat în timp, organic, o comunitate foarte puternică. Îmi doresc să dedic mai mult timp acestor proiecte. Vreau să explorez mai mult tot ceea ce poate oferi spațiul virtual. Iar asta înseamnă timp şi dedicare. Există contracte pentru care ar trebui să plec mai des din Bucureşti şi din ţară. Programul clasic de televiziune m-a făcut să pun pe pauză unele proiecte. Mă gândesc că e momentul să schimb ceva” – a spus prezentatoarea.

Citește și: Cătălin Bordea a creat isterie pe Internet, după ce s-a pozat cu Raluca Bădulescu: „Ai văzut pozele cu ea și te-a încântat?” Imaginea controversată a fost făcută publică

Ce spun anagajatorii despre această decizie luată de fosta prezentatoare de meteo

Fostul său angajator i-a transmis public toate cele bune și succes în noile sale proiecte din mediul digital, arătându-și astfel aprecierea pentru contribuțiile sale la emisiunile postului. Rămâne de văzut ce surprize pregătește Anca Ciota pentru fanii săi în mediul online, însă este clar că decizia sa de a renunța la televiziune deschide un nou capitol în cariera sa.

„Anca Ciota, prezentatoarea Meteo de la Kanal D, este o prezenţă extrem de activă în spaţiul online şi îşi suprinde fanii în permanenţă cu diverse proiecte interesante. (…) Anca Ciota va continua să surprindă plăcut şi să inspire mii de femei care se regăsesc în stilul de viaţă echilibrat şi valorile pe care aceasta le promovează în online. Îi dorim succes în tot ceea ce va face mai departe”, este anunțul publicat de cei de la Kanal D.

Citește și: Preziceri asupra vieților omenești, în funcție de anul nașterii. Ce arată gromovnicul din bătrâni, una dintre cele mai vechi cărți populare

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Vedete internaționale de la Cerbul de Aur, filate brutal de Securitate. Cine este ”regele muzicii” vizitat noaptea la hotel de o jurnalistă româncă
Capital.ro
A murit un nume imens al României. A fost o legendă. Mentor pentru generații întregi. Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Playtech.ro
Câţi bani primeşte Marius Urzică de la stat: Renta viageră pe care o încasează fostul campion este maximul oferit prin lege
Adevarul
Moartea lui Jeffrey Epstein, anunțată pe un forum de discuții cu 38 de minute înainte de anunțul oficial. FBI caută de peste șase ani autorul postării
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Dinamovistul nelipsit de la meciurile ”câinilor” a ajuns să lucreze într-o fabrică din Anglia după ce a fost arestat de DIICOT: ”Acolo se injecta carnea cu steroizi”
MediaFlux
România se teme de război. MAE retrage personalul neesențial din Israel
stirilekanald.ro
(P) Importanța farmacistului în alegerile informate pentru sănătatea inimii
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj