Cascadorul Szobi Cseh, de pe patul de spital: Sunt sătul şi nu mai pot face faţă bolii VIDEO

Starea de sănătate a cascadorului Szobi Cseh s-a ameliorat, însă acesta rămâne în continuare internat în spital. În ultimele zile el suferă şi de o infecţie la rinichi, pe care crede ca a luat-o din spital. "Sunt sătul şi nu mai pot face faţă bolii!", a declarat în exclusivitate pentru România TV.
Alina Costache
25 iun. 2013, 15:48
Cascadorul Szobi Cseh, de pe patul de spital: Sunt sătul şi nu mai pot face faţă bolii VIDEO

Cascadorul a declarat că, deşi analizele sunt mai bune, boala îl macină în fiecare zi. În ultimele zile suferă şi de o infecţie la rinichi, pe care a luat-o din spital.

Pe patul de spital Szobi Cseh a vorbit despre infecţia la rinichi care nu-i dă pace.

„Acum sunt şi paradit de la mii de găuri pe care mi le-au dat, e normal, ca sistem el se retrage nu ma vrea, nu mai vrea. Chiar nu mai pot, nu mai pot sunt sătul nu mai pot„, a spus Szobi Cseh de pe patul de spital.

Pe lângă problemele de sănătate, Szobi mai are o grijă – sala de sport unde antrenează copii defavorizaţi. Săptămâna trecută a fost anunţat că va fi dat afară din sala de sport a şcolii numărul 22.

„A fost extraordinară colaborarea noastră cu această şcoală şi brusc în două zile ai 400 de reclamaţii. Cui nu-i bate la ochi? Este chestie penală aici că tu forţezi săracii părinţi să vină acolo şi să facă fals. Mi-am luat avocat şi o să răspundă în faţa legii”, a povestit cascadorul.

CITEŞTE ŞI Szobi Cseh, veste PROASTĂ în spital. Ce măsuri NEDREPTE au luat autorităţile VIDEO

În urmă cu două săptămâni el a fost internat în stare gravă la Spitalul Fundeni, iar apoi a fost transferat la spitalul Victor Babeş. Anul trecut, Szobi Csech a aflat că are cancer, fiind diagnosticat cu mielom multiplu şi tumoare la coloană.

DailyBusiness
Cei care primesc pensii de serviciu sau militare pot rămâne în activitate, dar cu pensie diminuată cu 85%
Spynews
O artistă celebră a devenit mamă pentru a treia oară, în secret! Bebelușul a fost adus pe lume cu ajutorul unei mame surogat
Fanatik.ro
Olimpiu Moruțan, așteptat de un stelist la sosirea în București pentru a semna cu Rapid! Primele declarații ale fotbalistului. Update exclusiv
Capital.ro
Pensiile care se reduc cu 85%. Decizia Guvernului luată azi, 22 ianuarie. Pensionarii care vor primi mai puțin lunar
Playtech.ro
Cât costă să faci o casă de 100 de mp în 2026: experienţele românilor cu preţurile reale
Adevarul
Fermierii au o idee simplă care poate salva hrana românească: „Clientul poate cu un singur click să vadă de unde este roșia”
wowbiz.ro
Primele declarații ale mamei lui Alin, băiatul de 15 ani ucis în Timiș! Femeia îi anunțase dispariția cu doar două zile înainte de a fi găsit mort
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mesajul postat de sora lui Mario, adolescentul lăsat fără viață și îngropat de prietenii săi: „Las aceste poze și filmulețe aici pentru..”
iamsport.ro
Uluitor! Angelo Niculescu a spus înainte să moară de ce nu a jucat Nicolae Dobrin în Mexic: ”Inadmisibil, lipsă de conștiință!”
MediaFlux
Al treilea accident feroviar, într-o săptămână, în Spania. Trei răniți, după ce un tren a lovit, joi, o macara ajunsă pe șine VIDEO
stirilekanald.ro
VIDEO El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day