Dana Budeanu, avertisment pentru români înainte de turul al doilea: „Ne spune unu că a venit să salveze ţara, fără niciun leu, fără partid, fără nimic, şi voi haliţi? Nu realizaţi că e o harneală?”

Dana Budeanu, una dintre cele mai urmărite vedete din România pe social media, a reacționat dur la adresa ascensiunii neașteptate a lui Călin Georgescu, candidat independent care a ajuns pe primul loc în primul tur al alegerilor prezidențiale.
Filip Stan
04 dec. 2024, 09:25
Dana Budeanu, avertisment pentru români înainte de turul al doilea:

În stilul său caracteristic, Dana Budeanu a lansat critici tăioase atât la adresa candidatului, cât și a susținătorilor săi, acuzând manipulări grosolane pe rețelele sociale.

„Cum e fătălăul ăsta în pantaloni roșii, cum îl cheamă că îi zic numai Petre Ispirescu. Călinescu? Georgescu. Eu nu pot niciodată să îi spun numele. Că nu știu cine este. Voi nu vă întrebați cine e?
Cum credeți că în 2024 apare unul pe un cal? Cu una care face spirale pe net. „Bună dimineața, melc”, „bună dimineața, morcov!”.

În timp ce voi munciți sau stați pe TikTok și apare din neant și ne spune nouă că nu are niciun leu și voi haliți. Și a venit să salveze țara. Fără nimeni în spate, fără partid, fără nimic. Cum haliți așa ceva? Voi nu realizați că este o harneală? Eu când urlam în mascaradă și v-am explicat, bă, tată, uitați-vă la mine, vă spune Dana adevărul. V-am spus tot adevărul, faceți aia, nu faceți aia, mergeți acolo, nu o să fie nicio amendă. Toate se vor anula. Doar ca să vă țină în frică vă spun. Și acum la fel. Nu există ce spun ei. Toate sunt niște manipulări”, a declarat Dana Budeanu.

Dana Budeanu și-a continuat criticile pe rețelele sociale, adresându-se Diasporei, care a avut un rol major în susținerea candidatului independent.

„Ce a făcut mă Diaspora, a votat cu rușii?”, a scris ea pe Instagram imediat după publicarea rezultatelor.

Citeşte şi: Gigi Becali, viitorul senator AUR: „Dacă Georgescu ajunge președinte, România trebuie să aibă un premier suveranist”

Ulterior, vedeta a revenit cu o altă postare, ironizând obediența celor care au susținut candidatul.

„Cum cine a votat? Ăia care în martie 2020, la ordin, n-au mai ieșit din casă de a doua zi, un an, muți, drepți”, a mai spus influenceriţa.

În încheiere, Dana Budeanu a lansat un avertisment ferm urmăritorilor săi, atrăgând atenția asupra riscurilor campaniilor de promovare agresivă pe social media.

„Nu există ce spun ei. Toate sunt niște manipulări. De ce? Ca voi să vă aliniați frumos”, a punctat vedeta.

Citeşte şi: Piedone a rămas în afara Parlamentului din cauza unei scăpări din lege. BEC a lăsat două locuri vacante în Senat, pentru că POT nu avea candidaţi

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Ion Iliescu a fost supus unei noi intervenții! Anunț de ultimă oră despre starea de sănătate a fostului președinte
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Comuna din România unde poți cumpăra o casă gata construită și un teren generos cu aproape 10.000 de euro. E la o oră distanță de București, iar în apropiere se află și o baltă liniștită unde poți să pescuiești
Capital.ro
Taxă pentru șoferi. Se achită până la 1.000 lei/an. Plata se face online sau la ghișeele primăriei
Playtech.ro
Cuvântul banal pe care 80% dintre români îl rostesc greşit. O literă le dă mari bătăi de cap
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Coreea de Nord a pierdut peste jumătate din trupele trimise Rusiei. Ar putea trupele nord-coreene să fie desfășurate la granița cu Ucraina?
wowbiz.ro
Imagini de infarct cu Ioana Tufaru în costum de baie la plajă în Eforie! Vacanță pe buget de criză: 40 lei/zi
Spynews
Discuții aprinse pe ponton la Snagov. Laurențiu Reghecampf a venit să ia barca! A venit poliția
Spynews
Când a aflat Dan Alexa de presupusa infidelitate a soției sale! Susține că el a filmat imaginile cu ea ieșind din casa altui bărbat: ”Mi-a luat nevasta”
Evz.ro
Joc periculos făcut de PRO TV. Ce arată audiențele
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
kanald.ro
Bucureștenii rămân fără apă începând cu 17 iunie 2025! Care este Sectorul vizat
Cancan.ro
Mariana Moculescu, scene șocante în garsonieră: a cerut ordin de protecție: 'Era beat criță și trăgea de mine'
Playsport.ro
Actul obligatoriu pe care trebuie să îl ai neapărat la tine dacă pleci în vacanță cu o mașină care...
Capital.ro
România a pierdut cel mai iubit actor. A fost o figură emblematică a scenei românești. Nu va fi uitat niciodată
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
stirilekanald.ro
Iulia a murit lovită de tren, în timp ce asculta muzică în căști. Fata nici nu împlinise 18 ani
Asta mai lipsea. Grevă generală
MediaFlux
Europa se implică în război! Decizia care dă fiori în toată lumea
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Casa Regală britanică e în doliu. A murit prietenul prințului William, viitorul rege e devastat