Cum a apărut Dana Budeanu la concertul de colinde al Andrei, de la Sala Palatului. Artista i-a transmis și un mesaj

Andra a dat startul turneului de colinde, alături de Orchestra Simfonică București și renumitul dirijor Andrei Tudor. La Sala Palatului, artista a făcut un spectacol magic, plin de emoție și bucurie, care a adus spiritul sărbătorilor mai aproape de inimile fanilor.
Irina Dumitrescu
20 dec. 2024, 19:23
Cum a apărut Dana Budeanu la concertul de colinde al Andrei, de la Sala Palatului. Artista i-a transmis și un mesaj

Vocea inconfundabilă a Andrei Măruță, acompaniată de orchestra simfonică, a cucerit inimile tuturor spectatorilor. Printre fanii prezenți la concertul de la Sala Palatului s-a aflat și celebra Dana Budeanu.

Dana Budeanu, la concertul de Crăciun al Andrei Măruță

Andra Măruță este una dintre cele mai iubite cântărețe din România. Vocea sa și prezența scenică atrag ca un magnet ropote de aplauze și aprecieri. Joi seara, 19 decembrie 2024, cântăreața a susținut un concert de colinde de Crăciun. Printre spectatori s-a numărat și Dana Budeanu, care a purtat o ținută specială, din catifea, în spiritul sărbătorilor de iarnă.

Cu părul prins în coc și în rochie roșie, din catifea, creatoarea de modă a emanat eleganță și rafinament la concertul de Crăciun al Andrei. De altfel, artista a postat imaginile cu Dana Budeanu pe Instagram, la secțiunea InstaStory, alături de un mesaj emoționant: „Love you” (trad. rom. – „Te iubesc”).

Citește și Andra, moment inedit la concertul de colinde din Bacău. Ce i s-a întâmplat vedetei când a coborât de pe scenă

Soția lui Măruță, amintiri din copilărie

Andra și-a deschis sufletul în podcastul lui Horia Brenciu și a vorbit despre începutul carierei, copilărie și familie. Soția lui Cătălin Măruță a dezvăluit cine a fost persoana care i-a schimbat viața și care a ajutat-o să ajungă cine este astăzi.

“Eram un copil… Mie mi-a plăcut să joc fotbal, mi-a plăcut să mă joc și cu păpușile, mi-a plăcut să merg la cântări. Atâta viață aveam în mine, cred că am fost cel mai energic copil din familie. De aceea am ajuns aici pentru că fratele meu e mult mai talentat decât mine, el a fost talentul familiei, doar că el m-a învățat pe mine cum se cântă o doină, eu am cântat-o de am rupt-o. Eu mi-am dorit.

Trebuie să îți și dorești. Să și muncești pentru asta. Mi se pare că nu e suficient să fie doar talentat, iar eu nu pot să spun că zace în mine chestia asta. Că îmi place să muncesc, dar am avut un tată extraordinar, îl am, care și în ziua de astăzi spune: “Ce piesă scoți? Dă vocea un pic mai tare și un pic de efect.”

Adică tot se implică și când zic să mă lase. “Dar să știi că tata știe.” Datorită lui am ajuns astăzi aici pentru că dacă nu, cine știe unde eram, cântam probabil tot în Câmpia Turzii. El este cel care mi-a schimbat viața. A fost un pic poate prea exigent, dar dacă nu era așa, nu ajungeam aici”, a relatat Andra la podcastul lui Horia Brenciu.

Vezi și Andra, mai sinceră ca niciodată. Cine a fost persoana care i-a schimbat viața: ”Fără el nu ajungeam aici”

DailyBusiness
Locuințele din București, mai scumpe cu 43% față de ultimii doi ani. Capitala, devansată de Cluj și Brașov
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Gigi Becali și Andrei Nicolescu au reacționat după ce Metallica și Iron Maiden au alungat FCSB și Dinamo de pe Arena Națională: „Asta-i România!”. Exclusiv
Capital.ro
România, provocată direct de Rusia. Traian Băsescu, avertisment privind planul Moscovei: Nu suntem pregătiți!
Playtech.ro
Crezi că ai IQ de Einstein? Atunci poţi găsi în imagine alt număr în afară de 5610, în doar 7 secunde
Adevarul
Îngrijorare în primării. „N-am avut destul oameni care nu știau să apese pe butoane? Am adus din privat și-mi spui să plece?”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Eşec al ungurilor în România. Planul pe care-l avea gigantul din Ungaria a picat
Prosport.ro
FOTO. Blonda râvnită de bogătașii din toată lumea: „Cea mai drăguță”
kanald.ro
Doi părinți din Iași, condamnati la închisoare cu executare după ce bebelușul lor de 4 luni a murit din cauză că nu și-au dorit scaun special în mașină
Cancan.ro
Gafă grosolană a lui Donald Trump la întâlnirea cu Prințul William și Kate Middleton. Ce i-a făcut Melaniei, în fața tuturor
iamsport.ro
Jannik Sinner s-a dus la Ion Țiriac și i-a spus 7 cuvinte în italiană: ”Acum își ridică pălăria în fața mea”
MediaFlux
O cunoscută cântăreață prinsă la furat alături de soțul ei. Parfumuri și elastice de păr
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor