Cum a aflat Alina Sorescu că nu a fost prima femeie pe degetul căreia Alexandru Ciucu a pus inelul. Designerul s-a ferit să spună că a trecut printr-un divorț: „Nu mi-a spus de la început”

Alina Sorescu a dezvăluit că a aflat din presă că Alexandru Ciucu, care la acea vreme îi era iubit de doar câteva luni, era un bărbat proaspăt divorțat.
Irina Dumitrescu
11 feb. 2025, 18:26
Cum a aflat Alina Sorescu că nu a fost prima femeie pe degetul căreia Alexandru Ciucu a pus inelul. Designerul s-a ferit să spună că a trecut printr-un divorț:  „Nu mi-a spus de la început”
Cum a aflat Alina Sorescu că Alexandru Ciucu a mai fost căsătorit

Alina Sorescu a făcut mai multe dezvăluiri despre căsnicia cu Alexandru Ciucu. Printre altele, artista a povestit cum a aflat că fostul său soț mai fusese căsătorit înainte ca ei să se cunoască.

„Am aflat mai târziu, nu mi-a spus de la început. Am aflat după ce deja aveam o relație, după ce am apărut prima dată împreună. Îmi amintesc și acum, am mers la balul Academiei Cațavencu, și în presă titlul a fost acesta: «Alina Sorescu, văzută pentru prima dată la brațul unui bărbat divorțat». Atunci au aflat și părinții mei, din acel articol. Eram împreună de câteva luni”, a povestit Alina Sorescu, în podcastul „Acasă la Măruță”.

Citește și: Alexandru Ciucu sare la gâtul Alinei Sorescu: „Se spun despre mine minciuni strigătoare la cer”. Cum se apără de acuzațiile fostei soții

Alina Sorescu și Alexandru Ciucu au fost împreună aproximativ 14 ani, dintre care 12 căsătoriți. Cântăreța a depus actele de divorț la începutul anului 2022, iar divorțul s-a pronunțat la începutul 2025. Odată încheiat procesul, vedeta a dezvăluit prin ce a trecut în timpul căsniciei cu designerul.

Alina Sorescu, dezvăluiri despre căsnicia cu Alexandru Ciucu

Cântăreța susține că fostul soț a umilit-o, manipulat-o și amenințat-o pe toată durată relației. Aceasta susține că a rămas alături de creatorul de modă sperând că se va schimba, mai ales că și socrii o încurajau în această privință. Tot la sfatil socrilor, Alina Sorescu a decis să întemeieze o familie alături de Alexandru Ciucu, iar astfel au apărut cele două fiice ale lor, Carolina și Raisa.

În cadrul aceluiași podcast, cântăreața a mărturisit că s-a întreținut singură în timpul căsniciei, iar ea și fostul soț aveau până și frigidere separate.

Citește și: Mihaela Tatu se întoarce pe micile ecrane, după o pauză de 14 ani. Îndrăgita prezentatoare a semnat cu un cunoscut post de televiziune

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Antrenoarea de tenis care predă lecții în pantofi cu toc a generat mari controverse. Imaginile cu ea au devenit virale pe internet
Capital.ro
Doliu în televiziunea din România. A murit un celebru și iubit realizator de emisiuni: Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Playtech.ro
'Suntem în divorţ, poate vinde bunurile comune înainte de despărţire?'. Explicaţia avocaţilor
Adevarul
Putin s-a adresat națiunii având în spate o hartă uriașă a Rusiei. Cum stau lucrurile în realitate pe câmpul de luptă din Ucraina, potrivit analiștilor
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Nicu Gheară l-a scos din infern, după scandalul care l-a rupt de Gigi Becali: ”Toți mă împingeau în groapă”
MediaFlux
S-au anunțat zilele libere de sărbatori. Când se întorc romanii la muncă
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet