Astrologul Minerva a murit la vârsta de 66 de ani. Cu ce probleme de sănătate se confrunta și unde va fi înmormântată

Minerva, unul dintre cei mai cunoscuți astrologi din România, s-a stins din viață, la vârsta de 66 de ani.
Alina Costache
07 mart. 2025, 11:54
Astrologul Minerva a murit la vârsta de 66 de ani. Cu ce probleme de sănătate se confrunta și unde va fi înmormântată

Minerva, unul dintre cei mai urmăriți astrologi din România, s-a stins din viață, la vârsta de 66 de ani. Cititoarea în stele se confrunta cu probleme de sănătate de câțiva ani. Potrivit apropiaților, aceasta lupta cu cancerul.

Citește și: Cum a ajuns astrologa Minerva să nu rateze slujbele la biserică: „Fără ajutorul lui Dumnezeu, nu m-aș fi vindecat”

Minerva s-a stins din viață la 66 de ani. Unde va fi înmormântată

Minerva și-a petrecut ultimele luni din viață pe patul de spital. Aceasta a fost internată atât în București, cât și în străinătate. În luna ianuarie, ea și-a amputat șoldul la Spitalul Militar, iar ulterior a făcut mai multe vizite la un spital din Viena, notează Viva.

Sanda Ionescu, una dintre cele mai apropiate prietene ale Minervei, a fost cea care a făcut anunțul pe rețelele de socializare.

„Drum lin și în Lumină, iubita mea! Astrologia românească azi e în doliu! Mulțumim pentru tot ce ne-ai lăsat!”, a scris aceasta pe contul de Facebook, atașând o imagine alături de Minerva.

Fratele Minervei va fi cel care se va ocupa de funeralii, aceasta urmând să fie înmormântată la Arad, acolo unde este îngropat și fratele ei.

„Nu mă gândeam că 2024 va fi un an de căpătâi, în sensul că a fost greu, răscolitor și dureros. (…) Singurul lucru pe care am știut să-l fac a fost să-mi deschid harta. Moarte și Reînviere. M-au lăsat fără replică. Venus își arăta latura demonică. Îmi spunea să lupt. Marte în opoziție mă provoca și el la luptă. Mi s-a pus sondă și pe parcursul unei săptămâni și cu tratamentul adecvat, am dat 41 de litri de apă afară. Au urmat alte și alte investigații în pregătirea pentru intervenție. Pe 30 septembrie m-am operat. După aceea, nu am întrebat decât: am trecut pe lângă moarte, nu? Nimeni nu mi-a răspuns concret. Ce mi-a confirmat bănuiala a fost că atunci când mama a plecat, pe coridor a izbucnit în plâns. „Moare!’. Iar asistentele i-au spus, nu, nu moare, nu o lasă doctorul Fruja să moară”, povestea aceasta cu un an în urmă.

Citește și: Astrologul Minerva, o viaţă plină de cumpene: „Viaţa nu este doar despre ceea ce ni se întâmplă”

DailyBusiness
Joburi 2025. Unde te poți angaja dacă nu ai studii superioare. Marile orașe sunt cele mai ofertante. Sectorul de activitate care este permanent în căutare de angajați
Spynews
Halloween 2025: Idei de costume, decorațiuni și cum să organizezi o astfel de petrecere acasă
Fanatik.ro
“N-am nevoie de sifon la echipă!” Gigi Becali intervine în forță în scandalul Florin Tănase – Giovanni Becali
Capital.ro
Doliu în lumea filmului. Un mare actor s-a stins: Era foarte talentat. Ne va lipsi
Playtech.ro
Ce este raportul ANEVAR. Trebuie să îl ceri atunci când cumperi un apartament în România
Adevarul
Economiștii explică motivul retragerii Carrefour din România: „Va urma o perioadă foarte complicată”
wowbiz.ro
AVEM PRIMA REACȚIE a lui Irinel Columbeanu după ce Monica Gabor s-a întors în România: „Nici nu m-a...”
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
FOTO. Ioana Țiriac, în bikini, i-a pus pe jar pe arabi!
kanald.ro
Doi dintre bărbații care au murit în Munții Făgăraș erau polițiști. Niciunul nu era echipat corespunzător pentru drumențiile montane
Cancan.ro
Ce a făcut mulțimea când Principesa Margareta și Principele Radu au ajuns la sfințirea Catedralei Mântuirii Neamului
iamsport.ro
Ce a spus Giovanni Becali despre Florin Tănase după ce acesta l-a ”masacrat”
MediaFlux
Ce se întâmplă cu legea pensiilor private. Solicitare la Curtea Constituțională
stirilekanald.ro
Câtă durere! Alina a murit în urma unei crize de astm bronșic. Tânăra de 30 de ani era mama unei fetițe de 7 ani: „Oamenii ca ea nu se uită ușor”
substantial.ro
Confidențialitate și profesionalism în activitatea unui detectiv Timișoara