Victor Ciutacu, intervenție usturătoare după ce TikTok i-a interzis contul lui Ion Cristoiu: „Dacă ținea cont de minciuni, era interzis zece vieți!” / „Un nou prilej pentru Maistru să se dea abuziv victimă a cenzurii”

Victor Ciutacu a intervenit în scandalul interzicerii contului de TikTok a lui Ion Cristoiu, arătând că această măsură nu este una „a sistemului”, ci a aplicației, care emite mai multe avertismente înainte de a lua această decizie.
Alina Costache
10 apr. 2025, 13:26
Victor Ciutacu, intervenție usturătoare după ce TikTok i-a interzis contul lui Ion Cristoiu: „Dacă ținea cont de minciuni, era interzis zece vieți!” / „Un nou prilej pentru Maistru să se dea abuziv victimă a cenzurii”
Victor Ciutacu, intervenție usturătoare după ce TikTok i-a interzis contul lui Ion Cristoiu: „Dacă ținea cont de minciuni, era interzis zece vieți!” / „Un nou prilej pentru Maistru să se dea abuziv victimă a cenzurii”

Jurnalistul Victor Ciutacu reacționează după ce Ion Cristoiu a fost interzis pe TikTok, susținând că rețeaua socială a devenit foarte vigilentă după acuzațiile privind imixtiunea în alegerile din România.

Victor Ciutacu îl desființează pe Ion Cristoiu

Mai mult, Victor Ciutacu îl acuză pe Ion Cristoiu că minte și spune că dacă platforma socială ținea minte și de minciunile rostite de gazetar, acesta ar fi meritat interdicție zece vieți.

Realizatorul România TV arată că Ion Cristoiu pozează în victimă a sistemului, pe când interdicția sa a fost datorată procedeelor administrative ale aplicației, care avertizează cu privire la fiecare problemă a contului. Victor Ciutacu susține că Ion Cristoiu fie nu a știut, fie a ignorat deliberat aceste avertismente.

„Așa-zisa interzicere nejustificată a prezenței inevitabilului Jack Cristoiu pe tiktok, chipurile din cauza conținutului săi antisistem, deși pleacă de la un adevăr, e o vrăjeală proastă, de prostit proștii. Și un nou prilej pentru Maistru să se dea abuziv victimă a cenzurii. În calitate de pățit, vă explic pe puncte.

– În ciuda aparențelor și a acuzațiilor de permisivitate excesivă, mașinăria chinezească e cea mai restrictivă dintre toate rețelele sociale. Materiale care se lăfăie la liber pe Facebook, Instagram, X sau YouTube zboară scurt de pe tiktok.

Citește și : Victor Ciutacu constată că sunt 5 pe loc la prezidenţiale: „Nici unul dintre ei nu e sigur că prinde turul II”. UPDATE: De ce „a fost retrasă” Lasconi

– După scandalul implicării tiktok în manipularea alegerilor prezidențiale din România, supravegherea a devenit draconică. La fel și sensibilitatea la reclamații. Dacă unii au boală pe tine, poți să postezi tu cele mai frumoase pisici, te reclamă în masă și îți dau jos cerberii materialul video.

– Nu există nu am știut despre avertismente. Sunt vizibile, semnalate cu roșu, în profilul tău, inclusiv cu detalierea motivelor invocate pentru decizie. Dacă nu le vezi tu, nu înseamnă că ele nu există. Există și instituția contestației, atât în cazul materialelor date jos, cât și a avertismentelor. Pe care eu am folosit-o când am pățit exact același lucru. Mi-au fost date jos materiale, mi-a fost suspendat contul. Unele contestații au fost admise, altele respinse.

– Cristoiu și-a pierdut accesul la tiktok fiindcă ori nu l-a interesat să-și verifice starea și numărul de avertismente, ori fiindcă a fost prea arogant să țină cont de amenințarea cu sancțiuni.

Citește și : EXCLUSIV. Victor Ciutacu: „Nicuşor Dan navighează încet şi sigur pe sub radar. Are o campanie opulentă, sfidătoare, cu banii strânşi netransparent”

– Înțeleg nevoia maladivă a lui Cristoiu de a poza în victimă și de a fi în centrul atenției, dar nu și complicitatea celor care-l cunosc și-i cântă în strună știindu-i obiceiurile păcătoase.

P.S. Dacă tiktok ar fi acționat ca un ceas elvețian pe conținut și ar fi ținut la propriile reguli, contul lui Cristoiu ar fi fost interzis, fără motiv de recurs, pentru zece vieți de-acum încolo. Pentru minciunile propagate deliberat și mizeriile proferate.”, arată Victor Ciutacu.

DailyBusiness
Cât a ajuns să coste o franzelă albă după majorarea TVA-ului. Șeful ROMPAN anunță noi scumpiri: ”Prețul pâinii va mai crește. Avem impozite mai mari de plătit”
Spynews
Insula Iubirii. George Jaguarul, dezvăluiri din viața personală. Ispita, vânată de femei înainte să participe la emisiune: "Miere pentru albine"
Bzi.ro
De ce s-a îmbrăcat în alb Mihaela Rădulescu la înmormântarea lui Felix Baumgartner: Care este semnificaţia spirituală ascunsă a acestei culori – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Ce avere are, de fapt, Ilie Bolojan, premierul României. Câți bani câștigă de la Guvern
Capital.ro
Cea mai tristă veste despre Ion Iliescu. Din păcate, este adevărat. Spitalul Agrippa Ionescu a anunțat acum
Playtech.ro
Ce a ajuns să facă Magdalena Șerban în închisoare. Criminala de la metrou lucrează pentru o firmă privată
Adevarul
Ce urmează pentru Marcel Ciolacu după retragerea din fruntea PSD: „Cred că dorește și o mai mare pondere în nouă conducere”
wowbiz.ro
Anunț oficial! Cât vor fi bursele elevilor în anul școlar 2025-2026. Ministrul Educației a explicat care sunt criteriile de acordare: „Meritul trebuie să fie merit”
Evz.ro
Ispita a învins. Marius a renunțat la soție după 10 ani de căsnicie
Prosport.ro
FOTO. „Asta e artă”. Vedeta a renunțat complet la haine de ziua ei
kanald.ro
Cutremur astăzi în România! Ce magnitudine a avut seismul și în ce zonă s-a produs
Cancan.ro
DOLIU în lumea voleiului! Simona, o jucătoare de 20 de ani, a murit înecată într-o piscină 😢
Capital.ro
A murit cel mai iubit actor. A fost un titan al filmului: Am pierdut un talent formidabil și un prieten drag. Odihnească-se în pace
StirileBZI
Dezastru în sănătate! Schimbările de la 1 august lovesc milioane de români. Cine pierde asigurarea medicală
stirilekanald.ro
Imagini sfâșietoare de la înmormântarea lui Valentin, bărbatul ucis de propriul cumnat. Familia este în șoc: „A continuat să-l lovească chiar și când era deja la pământ” O fetiță de 5 ani a rămas orfană de tată
Ilie Bolojan a vorbit cu primarii despre scăderea cheltuielilor: „Statul român nu mai are capacitatea financiară să susţină în continuare cheltuielile actuale cu administraţia publică”