Mihaela Rădulescu rupe tăcerea despre moartea lui Felix Baumgartner: „Sunt pierdută fără el. L-am filmat decolând fără să ştiu că acesta va fi ultimul zbor din viaţa sa extraordinară” VIDEO

Mihaela Rădulescu trece prin cele mai grele momente din viața ei, după ce Felix Baumgartner s-a stins din viață joi, 17 iulie 2025, în timpul unui zbor cu parapanta, în Italia. Sportivul și iubita lui se aflau în vacanță, pentru a treia oară în acest loc.
Alina Costache
19 iul. 2025, 09:57
Mihaela Rădulescu rupe tăcerea despre moartea lui Felix Baumgartner:
Mihaela Rădulescu rupe tăcerea despre moartea lui Felix Baumgartner

Mihaela Rădulescu și-a găsit puterea să împărtășească câteva gânduri fanilor, care sunt alături de ea în aceste clipe dureroase. Prezentatoarea TV și-a declarat dragostea infinită pentru bărbatul cu care și-a petrecut ultimii 13 ani din viață.

Vedeta TV a mulțumit carabienilor, medicilor și tuturor oamenilor din Italia, care au încercat să îl salveze pe Felix Baumgartner. În încheiere, a dezvăluit că „este pierdută fără el”, însă se roagă săi fie bine acolo unde s-a dus.

Citește și: Ce se întâmplă cu autopsia lui Felix Baumgartner. Abia acum s-a aflat decizia șocantă a autorităților

Mihaela Rădulescu: „A murit făcând ceea ce iubea cel mai mult”

Pentru lume, o legendă care a inspirat atât de mulți și a realizat atât de multe…

Pentru prietenii și familia lui, cel mai iubit și admirat, cel mai pozitiv, respectuos, plin de viață și bucuros copil, și cel mai concentrat și organizat adult atunci când lucra la orice. Pentru fanii săi, Eroul le zâmbește mereu înapoi, având mereu timp pentru ei, mereu fericit să le simtă dragostea.

Pentru mine… omul care m-a iubit ca un nebun timp de 13 ani, omul extraordinar pe care l-am iubit dincolo de cuvinte, OMUL ADEVĂRAT pe care l-am respectat și cu care am petrecut cel mai bun timp din viața mea. Și aceasta este o subestimare.

Continuați să spuneți povestea lui, în special copiilor voștri – într-o lume plină de Visători, învățați-i despre Visătorul care și-a făcut toate visele să devină realitate, muncind din greu pentru fiecare dintre ele.

Mulțumesc tuturor celor care mi-au acordat respect și mă susțin, atât pe mine, cât și pe mama și tatăl lui, pe familia lui și prietenii noștri adevărați.

Extrem de recunoscători The Flying Bulls și Red Bull, pentru că sunt și s-au comportat ca o adevărată familie, lui Antonio și Rosalba de la Skydive Sunrise – Paracadutismo, iubitului său prieten Navid, lui Roberto de la Villa Capodarco B&B, primilor respondenți, carabinieri și tuturor celor care au făcut TOT pentru el și pentru mine aici, în Italia.

A murit făcând ceea ce iubea cel mai mult – zburând – într-un loc fericit în care am venit pentru a treia oară, cu mine ținându-l de mână și strigând la el să LUPTE. Prima luptă pe care a pierdut-o…

Sunt pierdută fără el. Cu toții suntem oamenii care au fost binecuvântați să-l avem în viața noastră. Am scris asta pentru el. Acest om unic merită tot ce este mai bun din toate inimile, gândurile și rugăciunile noastre…„, a scris Mihaela Rădulescu, pe rețelele sociale.

„L-am filmat decolând fără să ştiu că acesta va fi ultimul zbor din viaţa sa extraordinară”, spune Mihaela Rădulescu despre partenerul ei de viață, Felix Baumgartner. Ea a postat, sâmbătă, imagini cu sportivul care a decolat în zborul cu parapanta în care a murit, joi, când s-a prăbușit în piscina unui resort de pe litoralul din Italia.

Mihaela Rădulescu a transmis sâmbătă un nou mesaj emoționant pe Facebook, în care a scris că partenerul său, Felix Baumgartner, „a murit făcând ceea ce iubea cel mai mult – zburând – într-un loc fericit”.

„L-am filmat decolând fără să ştiu că acesta va fi ultimul zbor din viaţa sa extraordinară”

De asemenea, ea a publicat pe X un mesaj în care spune că l-a filmat pe Felix Baumgartner în timp ce decola, fără să știe că „va fi ultimul zbor din viaţa sa extraordinară”.

„Timp de peste 12 ani am fost prezentă la fiecare decolare şi aterizare, de la paraşutism, parapantă, zboruri cu elicopterul, paramotor la spectacole de acrobaţie aeriană. Şi când nu am putut fi acolo pentru unele zboruri cu elicopterul, am avut codul WLC – „Wifey Landing Call”. Nu am ratat niciunul. Cu excepţia …acestuia.

Felix Baumgartner se duce acasă acum, acolo sus, unde a fost cel mai fericit vreodată. Vă mulţumesc tuturor pentru sprijinul acordat şi pentru că i-aţi păstrat moştenirea unică la înălţime. Acest om a fost cu adevărat special, în atât de multe feluri, şi mă voi asigura că voi continua să-i spun povestea. Dar acum…., trebuie să mă confrunt cu şocul, durerea, răsăriturile de soare în care trebuie să fac doar o cafea, nu două”, a scris Mihaela Rădulescu pe X.

Mihaela Rădulescu, prima reacție după moartea lui Felix Baumgartner: „Am fost IUBIRE…”

Felix Baumgartner, celebrul sportiv austriac cunoscut pentru saltul stratosferic din 2012, a murit la vârsta de 56 de ani, după ce a suferit un stop cardiac în timp ce zbura cu parapanta în Porto Sant’Elpidio, pe coasta Adriaticii. Tragedia a avut loc în timpul unei vacanțe petrecute alături de partenera sa de viață, Mihaela Rădulescu.

La scurt timp după tragicul eveniment, Mihaela Rădulescu a postat un mesaj scurt, dar profund, pe Instagram. Vedeta a recunoscut că este copleșită de durere și nu poate găsi cuvintele potrivite.

„Nu-mi ies cuvintele acum. Dar sunt recunoscătoare pentru ale tale… Felix, ai fost atât de iubit…. Am fost IUBIRE…”, a scris Mihaela Rădulescu în limba engleză, exprimându-și astfel durerea și recunoștința față de omul alături de care a petrecut mai bine de un deceniu.

Mihaela Rădulescu și Felix Baumgartner, o relație de peste zece ani

Mihaela Rădulescu și Felix Baumgartner au format un cuplu discret, dar solid, încă din 2014. Cei doi s-au cunoscut în cadrul unui interviu realizat pentru Red Bull, iar legătura lor a fost făcută publică în luna decembrie a aceluiași an. De-a lungul timpului, au trăit împreună momente intense, călătorind prin toată lumea și locuind în diferite țări europene.

Într-un interviu mai vechi, Mihaela spunea despre relația lor: „Suntem împreună de ceva vreme și nu ne-am despărțit decât în titlurile presei din România.” Ultimul story publicat de Felix pe Instagram, în urmă cu doar 23 de ore înainte de accident, o înfățișa chiar pe Mihaela.

DailyBusiness
Marian Vanghelie, în instanță cu Oana Mizil. Fosta parteneră a politicianului a obținut ordin de protecție
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Imagini incredibile cu Andreea Esca în Grecia! Nimeni nu se aștepta să pozeze așa – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Celebrul milionar nu s-a uitat la bani și a făcut-o cea mai fericită. Super-mașina pe care a oferit-o cadou unei tinere sportive
Capital.ro
Vechile cărți de identitate nu vor mai fi valabile în UE. Nu se mai poate părăsi țara cu ele din 2026
Playtech.ro
Elevii primesc absențe dacă lipsesc luni, în prima zi de școală? Ce trebuie să știe părinții înainte de începerea noului an școlar
Adevarul
Cum a fost păstrat trupul lui Carlo Acutis, „influencerul lui Dumnezeu”, care va fi canonizat duminică de Papa Leon XIV
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Anunţ-bombă de la Petrom. E jale
Prosport.ro
FOTO. Cum arată seducătoarea de fotbaliști: „Nu mi-am făcut nicio operație”
kanald.ro
Accident cu 11 victime, inclusiv minori, în județul Ialomița! A fost activat Planul Roșu de Intervenție
Cancan.ro
Ce s-a întâmplat între femeia din Iași și iubitul ei, care a omorât-o în bătaie, în dormitor. Clipele pasionale au devenit un coșmar
iamsport.ro
ȘOCANT: Zouma valorează mai mult decât 9 echipe din SuperLiga! Petrolul are 40 de jucători, dar lotul său rămâne mai slab cotat decât francezul
MediaFlux
Cu cât se măresc impozitele pentru locuințe și mașini în 2026. Pentru o categorie auto șoferii vor plăti mai puțin
stirilekanald.ro
Venezuela și SUA, noul război mondial? Cresc tensiunile între cele două state. Donald Trump dă liber armatei la atac
substantial.ro
Știai că trezitul la ora 3 sau 4 dimineața este un semn clar de…