Trei femei din Călărași, prietene bune cu sticla, au apelat abuziv la 112 și s-au luat la bătaie cu polițiștii. Una dintre ele a fost reținută pentru ultraj

Trei femei din Călărași care consumaseră alcool și au apelat abuziv numărul de urgență 112 au fost încătușate și duse la Poliție. Una dintre ele, în vârstă de 50 de ani, a lovit cu pumnii un polișist și a fost reținută pentru ultraj.
Bianca Bocioacă
18 aug. 2025, 19:02
Trei femei din Călărași, prietene bune cu sticla, au apelat abuziv la 112 și s-au luat la bătaie cu polițiștii. Una dintre ele a fost reținută pentru ultraj
Trei femei bete din Călărași au sunat abuziv la 112

Trei femei de 21, 31 și 50 de ani din Călărași au fost încătușate și duse la Poliție, după ce una dintre ele a sesizat la 112, în mod nereal, că a fost bătută de concubin, iar când polițiștii le-au spus că vor fi amendate pentru apelarea abuzivă a numărului de urgență, au devenit agresive și au început să-i lovească pe agenți.

Aceștia au încătușat-o prima dată pe femeia de 50 de ani, care era cea mai agresivă. În timpul intervenției, tânăra de 21 de ani l-a lovit cu pumnii în piept și l-a apucat de brațe pe unul dintre polițiști, încercând să o elibereze pe femeia încătușată.

În cele din urmă, femeile, aflate în stare de ebrietate, au fost duse la secția de poliție, iar una dintre ele a fost reținută pentru ultraj.

Citește și: Un bărbat din Călărași și-a înjunghiat fosta parteneră într-un centru maternal, apoi a plecat acasă. Victima a supraviețuit, iar agresorul a fost arestat

Potrivit IPJ Călăraşi, în 16 august, în jurul orei 17:56, poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Călăraşi au fost sesizaţi, prin apel 112, de către o femeie de 31 de ani, din municipiul Călăraşi, care a reclamat că ar fi fost agresată de concubinul său.

Poliţiştii s-au deplasat la faţa locului, unde au identificat trei femei, cu vârste cuprinse între 21 şi 50 de ani, aflate în stare vădită de ebrietate şi având un comportament agitat.

Cea care a apelat la 112 a declarat că, de fapt, nu a fost bătută, ci a avut doar un conflict verbal spontan cu concubinul său.

După ce i s-a adus la cunoştinţă că urmează să fie sancţionată contravenţional pentru apelarea abuzivă a numărului unic de urgenţă 112, femeile au devenit agresive, atât verbal, cât şi fizic.

Polițiștii au încătușat-o pe femeia de 50 de ani, care manifesta cel mai agresiv comportament. În timpul intervenției, tânăra de 21 de ani a lovit cu pumnii în piept un agent de poliție și l-a apucat de brațe, încercând să o elibereze pe femeia încătușată.

Citește și: Teodora Marcu, tânăra omorâtă de fostul iubit în Cosmopolis, ar fi împlinit azi 24 de ani

Cele trei femei din județul Călărași au fost încătușate și conduse la sediul poliție pentru continuarea cercetărilor. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de ultraj, iar faţă de tânăra de 21 de ani a fost dispusă măsura reţinerii pentru 24 de ore.

La data de 17 august, tânăra de 21 de ani a fost prezentată Parchetului de pe lângă Judecătoria Călăraşi, fiind dispusă măsura controlului judiciar pentru 60 de zile.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Contracte publice cu dedicație la Romsilva. Schema prin care banii publici ajungeau la specialiștii în consultanță
Capital.ro
Metoda prin care Călin Georgescu i-a păcălit pe români. A cucerit jumătate de țară
Playtech.ro
Care este diferența dintre o copie legalizată și un duplicat. Când ai nevoie de fiecare în parte
Adevarul
România în fața unor crize profunde: „Am luat un medicament de răceală, deși pacientul are cancer avansat”
wowbiz.ro
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
Ea este Violeta, tânăra cu chip de înger care a murit la doar 20 de ani într-un mod GROAZNIC! Mama fetei își strigă acum durerea pentru copilul mult iubit, pe care l-a pierdut când nu s-ar fi așteptat vreodată: „Erai fericită că ți-ai luat permisul. Mi-ai
iamsport.ro
Cariera ”celui mai bun” fotbalist român, afectată după ce ”s-a îmbolnăvit din cauza femeilor” la Mondial! Dezvăluiri incredibile: ”Fiecare avea la dispoziție 22 de manechine”
MediaFlux
Ce se întâmplă cu pensiile de anul viitor. Bani în plus, acordați în două tranșe
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume