Patron de firmă din Cluj, băgat în spital de propriii angajați. De ce l-au bătut

Patronul unei firme din Cluj a ajuns la spital după ce a fost bătut de doi dintre angajații săi. Totul a plecat de la divergențe privind plata pentru orele muncite la firmă.
Alina Costache
05 sept. 2025, 12:33
Patron de firmă din Cluj, băgat în spital de propriii angajați. De ce l-au bătut

Totul s-a întâmplat în seara zilei de 26 august, în  satul Copăceni, județul Cluj.

Victima deține o firmă de construcții, iar agresiunea s-a produs chiar în curtea casei sae. Doi dintre angajați – cu vârstele de 30, respectiv 60 de ani – s-au dus la patron acasă, pentru a-i cere banii cuveniți pentru munca lor la firmă.

Mai întâi, cei trei au stat de vorbă pe tema banilor ce nu ar fi fost plătiți, apoi s-au luat la ceartă, după care angajații l-au luat la bătaie pe patron, lovindu-l cu pumnii și picioarele.

Citește și Un turist a arătat tuturor ce a primit la ‘meniul zilei’, care a costat 30 lei, la o autoservire din Eforie Nord

La casa patronului au intervenit, de urgență, un echipaj de Poliție și unul de la ambulanță.

În urma bătăii încasate, patronul firmei de construcții a fost transportat la spital.

”La faţa locului au fost identificaţi doi bărbaţi, de 60 şi respectiv 30 de ani, din judeţul Cluj, care s-ar fi deplasat la adresa respectivă pentru a solicita contravaloarea muncii prestate în cadrul unei firme de construcţii. În timpul interacţiunii, între cele două persoane şi un alt bărbat, de 45 de ani, aflat la locaţie, a izbucnit un conflict verbal care a degenerat în agresiune fizică. Ulterior, la faţa locului s-a prezentat un echipaj medical, care i-a acordat îngrijiri medicale bărbatului de 45 de ani, acesta fiind transportat la o unitate medicală pentru investigaţii suplimentare”, au precizat reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Cluj.

Poliția a demarat o anchetă în acest caz.

Bărbatul bătut a făcut plângere penală, însă nu a cerut ordin de protecție contra celor doi angajați, potrivit digi24.

Citește și Reacția șocantă a unui preot înainte de ceremonia unui botez! Duhovnicul s-a enervat când a văzut că mama voia să-și hrănească bebelușul: „De asta am tensiune, pentru că aţi întârziat!”. VIDEO

DailyBusiness
Donald Trump și Friedrich Merz au discutat în Biroul Oval despre Iran, tarife și Ucraina
Spynews
Gabriela Cristea rupe topurile chiar și în pijamale! Prezentatoarea TV a făcut din nou furori
Fanatik.ro
Câți bani câștigă echipele care s-au calificat în semifinalele Cupei României Betano. FRF, fond total de 1,2 milioane de euro
Capital.ro
Reguli cu vecinii-problemă de la bloc. Primăria și asociația de proprietari pot intra la ei în locuință
Playtech.ro
Câţi bani primeşte un consilier local în 2026. Sumele obţinute pentru participarea la şedinţe
Adevarul
„Prost pentru că e fricos și fricos pentru că e prost”: CTP explodează după declarațiile lui Nicuşor Dan privind umbrela nucleară a Franței
wowbiz.ro
Donald Trump cere sprijinul Europei în conflictul cu Iranul: „Toți aliații să colaboreze în această misiune”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un român a fost condamnat la 15 ani de închisoare în Rusia! Acesta este acuzat de culegere de informații secrete în favoarea Ucrainei
iamsport.ro
Decesul surorii i-a marcat viața fostului antrenor de la Universitatea Craiova: ”Avea 19 ani, părinții au fost devastați, o tragedie fără margini”
MediaFlux
Când se dau bani în plus pentru pensionari și mame. Discuția finală dintre Nicușor Dan și liderii Coaliției
stirilekanald.ro
Bărbat ucis de propriul frate și aruncat în...
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj