Cu ce probleme se confruntă Dana Nălbaru și Dragoș Bucur, după ce s-au mutat la țară: „Sunt vecini care nu ne iubesc”

După ani de zile în care au locuit în București, Dragoș Bucur și Dana Nălbaru au decis să se mute la țară. De mai bine de doi ani, fosta cântăreață și actorul locuiesc în satul Moșteni–Greci, din județul Argeș.
Alina Costache
04 nov. 2025, 19:07
Cu ce probleme se confruntă Dana Nălbaru și Dragoș Bucur, după ce s-au mutat la țară:
Cu ce probleme se confruntă Dana Nălbaru și Dragoș Bucur

Dragoș Bucur a mărturisit că viața la țară le-a adus bucurii simple și apropierea de ritmul natural al lucrurilor, însă recunoaște că nu toți vecinii îi privesc cu ochi buni.

Citește și: Ce a apărut în curtea Danei Nălbaru și a lui Dragoș Bucur. Cei doi nu duc lipsă de nimic de când s-au mutat la țară

Dragoș Bucur: „Unii cred că venim să schimbăm satul”

Oamenii din sat au fost minunați. Ne-au ajutat cu sfaturi, cu unelte, cu mâncare, cu tot ce am avut nevoie la început. Chiar am simțit solidaritatea de comunitate, ceea ce nu prea mai găsești la oraș.

Ca peste tot, părerile sunt împărțite. Sunt și câțiva localnici care nu ne iubesc, nu știu exact de ce. Poate e vorba de prejudecăți — unii cred că venim să schimbăm satul, dar noi doar vrem să învățăm și să trăim frumos aici”, a spus Dragoș Bucur.

Chiar și cu micile tensiuni din comunitate, cei doi spun că nu ar da înapoi. Viața la sat i-a învățat răbdarea, apropierea de natură și recunoștința pentru lucrurile mărunte.

Primul lucru ține de viteză. Sunt oameni care vin cu motociclete și ATV-uri și trec prin sat cu o viteză foarte mare. E periculos, mai ales că sunt mulți copii care se joacă afară. Am intervenit de câteva ori și am rugat să fie mai atenți.

Cel de-al doilea motiv este legat de muzica dată tare, ore în șir. Înțeleg distracția, dar când e zilnic, devine greu de suportat. Ne bucurăm de apusuri, de aer curat, de liniște. Copiii învață ce înseamnă munca adevărată și respectul pentru natură. Chiar dacă nu e totul perfect, am găsit un echilibru pe care orașul nu ni-l mai oferea”, a mai spus Dragoș Bucur.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Sportiva de la Jocurile Olimpice de iarnă care a apărut pe coperta unei reviste pentru adulți. E admirată de femei pentru îndrăzneala sa
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Românii care pot primi bani pentru că locuiesc la bloc. Adunarea generală stabilește câți bani încasează
Playtech.ro
Cât timp se coace un chec la airfryer. Diferențe importante față de cuptorul clasic
Adevarul
Individul misterios care știa tot ce mișcă și se vorbește în România. Povestea incredibilă a „geniului rău” din spatele lui Cuza, omul care a organizat primul serviciu de spionaj și informații modern românesc
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce s-a întâmplat cu trupul bărbatului găsit mort în curtea spitalului d... Vezi mai mult
iamsport.ro
Bölöni l-a sunat pe Banciu pentru prima dată după controversa cu Dobrin și Balaci! Replica cu care l-a lăsat fără cuvinte: ”Probabil și-a umplut frigiderul”
MediaFlux
Test nuclear secret efectuat de China. SUA acuză camuflarea exploziilor nucleare
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil