Cine este polițistul de 24 de ani, care s-a împușcat în cap, în Giurgiu. Marius avea probleme în dragoste și multe datorii: „De patru luni, nu a mai plătit chiria şi urma să fie executat”

Un tânăr de 24 de ani, din Argeș, și-a luat viața cu arma de muncă. Polițistul avea probleme în dragoste și multe datorii. Zilele trecute, șefii săi au observat că băiatul nu este în apele lui și l-au trimis la psiholog.
Anca Toma
16 nov. 2025, 22:09
Cine este polițistul de 24 de ani, care s-a împușcat în cap, în Giurgiu. Marius avea probleme în dragoste și multe datorii:
Cine este polițistul din Argeș

Polițistul Marius era din Argeş şi stătea cu chirie, în Ghimpaţi, Giurgiu, iar dumincă dimineaţă a ieşit din tură şi a mers acasă. Proprietara apartamentului şi-a dat seama că ceva este în neregulă cu el, pentru că nu a mai răspuns la telefon. I-a anunţat imediat colegii care l-au găsit mort în locuinţă.

Din primele cercetări nu au rezultat indicii privind comiterea unei infracţiuni intenţionate, existând suspiciunea că tânărul s-ar fi împuşcat cu arma din dotare în zona capului”, a declarat Corina Cocoşilă, purtător de cuvânt Parchetul Giurgiu.

Citește și: Caz șocant în Galați! Un bărbat a fost împușcat de polițiști după ce s-a repezit la polițiști cu cuțitul

Polițistul de 24 de ani avea datorii mari și urma să fie executat

Tânărul ar fi avut probleme şi în dragoste și multe datorii. Avea chiria restantă pe patru luni și urma să fie executat.

Foarte retras. De patru luni de zile nu a mai plătit chiria şi urma să îl execute„, a spus un coleg. „Acum câteva zile am fost într-un club toţi. El s-a îmbătat, a plecat, nevastă sa a rămas cu noi şi i-a arătat a doua zi o filmare”, a povestit unul dintre prietenii poliţistului.

De curând, Marius ar fi cerut să fie trasferat de la postul din Ghimpaţi, dar cererea i-ar fi fost refuzată. Şefii din poliţie au observat că tânărul este mai abătut decât de obicei în ultima perioadă şi l-au chemat la discuţii. Cu toate că avea avizul psihologic în termen,  l-au trimis la un control suplimentar.

Am avut o discuţie scurtă, a fost adus la mine de şeful lui. L-am întrebat dacă are probleme, ştiam că există nişte împrumuturi, nişte datorii. Ce am auzit acum e că avea probeme financiare. Totul s-a întâmplat dimineaţă, când a ieşit din tură„, a declarat Dana Ionuţ de la IPJ Giurgiu, potrivit Observatornews.ro.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Marius Șumudică, atac nuclear: ”Gâlcă a pierdut vestiarul din momentul numirii! Insuccesul meu de la Rapid, de anul trecut, este performanța erei Dan Șucu!”
Capital.ro
Doliu în muzica populară din România! O mare cântăreață ne-a părăsit. Era considerată vocea de aur a cântecului muntenesc
Playtech.ro
Greșeala pe care o faci la controlul rutier și te costă bani. Cum o eviți, aşa ajungi de la amendă la avertisment
Adevarul
Ce putere nu ar trebui să aibă niciodată președintele SUA. Avertismentul lui Barack Obama: „Aceasta este linia roșie”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Ioan Isaiu înainte să moară: ,,Urmează o injecție”
iamsport.ro
Jucase la Dinamo, dar nu a contat: fratele lui Nicolae Ceaușescu l-a transferat cu forța: ”Vrei să mai joci fotbal vreodată?”
MediaFlux
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit. Avem primele imagini de la nunta anului FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi