EXCLUSIV Victor Ponta dezvăluie cum l-a îngropat Anca Alexandrescu pe Călin Georgescu: „Genul acesta de paraziți, care vin și se lipesc de câte un om politic, sunt protejaţi de sistem”

Victor Ponta dezvăluie faptul că Anca Alexandrescu l-a căpuşat pe Călin Georgescu cu concursul echipei lui Crin Antonescu, scopul fiind acela ca Antonescu să ajungă preşedintele României. Între timp, Georgescu şi-a dat seama că este folosit.
Oana Anghel
14 dec. 2025, 21:55
EXCLUSIV Victor Ponta dezvăluie cum l-a îngropat Anca Alexandrescu pe Călin Georgescu:

Victor Ponta dezvăluie strategia la care a apelat Anca Alexandrescu, cu concursul sistemului, pentru a-l ajuta pe candidatul liberal, Crin Antonescu, să ajungă la Cotroceni.

În primul rând, a fost o strategie. Patronul Realitatea și doamna Anca au fost mână în mână cu echipa lui Crin, ca să-l scoată președinte. I-au luat voturile lui Georgescu pentru Simion. E vorba de bani mulți, asta spune AEP: milioane decontate. Păi cum vine asta: ‘Sunteți plătiți să faceți emisiune cu mine, iar eu sunt la Brașov, la schi’.

Georgescu a realizat că este folosit și nu a mai acceptat asta. Eu cred că rămâne în continuare Călin Georgescu foarte important pentru o categorie important de electorat. Rămâne cel care trebuia să fie în turul doi și s-a anulat.

Citeste si EXCLUSIV Victor Ponta dezvăluie dedesubturile relaţiei dintre Nicuşor Dan şi rezişti: „Îl ‘frăgezesc’, aşa cum au făcut şi cu Iohannis. S-au grăbit să îi mănânce sarmalele și scoicile la 1 Decembrie, iar acum strâmbă din nas: ‘Stai, că Nicușor nu face ce spunem noi’”

Cred că genul acesta de paraziți, care vin și se lipesc de câte un om politic – fie că-l cheamă Georgescu, Simion, Ponta sau Nicușor – sunt paraziți protejați de sistem. Îi trimite special să paraziteze oameni politici, să-i compromită, să-i folosească. Călin Georgescu s-a trezit. Eu sper că se trezește și Simion și înțelege că are o datorie față de cei care îl votează.

Sper că vrea să-și facă datoria față de cei care votează AUR, sătui de un sistem rău, nu sunt oameni răi, pro-ruși sau alte tâmpenii. Sunt oameni disperați, care s-au săturat de sistemul actual. Iar Simion trebuie, aşa cum a făcut şi Georgescu, să lase paraziții de lângă el și să-și facă datoria față de oamenii care așteaptă de la el o schimbare adevărată„, a declarat Victor Ponta la România TV.

Citeste si EXCLUSIV Victor Ponta demască adevărata miză a protestelor împotriva Justiţiei organizate de rezişti: „Au pus mâna pe Apărare, pe Externe, pe Avocatul Poporului, acum vor şi Înalta Curte, și DNA. O gaşcă ce are stăpâni în afara României vrea să ia ţara cu forţa”

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Povestea de viață a sportivului care a făcut istorie în baschet. A trăit în rulotă, iar acum are o avere uriașă
Capital.ro
Taxa obligatorie pentru șoferi. E valabilă pe drumurile naționale și autostrăzi. Se aplică amendă de 500 de lei în lipsa ei
Playtech.ro
Nulitatea absolută a actelor. Ce înseamnă și când poate fi invocată
Adevarul
Expresia pe care Trump o folosește des în ultima perioadă. Explicațiile experților despre mesajul ascuns
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete la Sala Palatului! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Fostul conducător al lui Dinamo l-a distrus pe Mircea Rednic: ”Știam că e zero! L-am adus să se certe cu el”
MediaFlux
Decizie pentru pensionari! Cum se pot pierde toate drepturile
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj