Andrei Caramitru sare la gâtul primarilor și cere comasarea comunelor: ”E halucinant. Bătaie de joc CRUNTĂ. 4 primari din 5-OUT”

Andrei Caramitru este de părere că numărul primarilor din România este prea mare raportat la populație. Într-o postare pe rețelele de socializare acesta face o comparație cu Bulgaria și Polonia.
Loredana Brumă
16 feb. 2026, 10:48
Andrei Caramitru sare la gâtul primarilor și cere comasarea comunelor: ”E halucinant. Bătaie de joc CRUNTĂ. 4 primari din 5-OUT”

Andrei Caramitru sare la gâtul primarilor și cere reorganizare prin comasarea comunelor. Acesta susține că, față de Bulgaria sau Polonia, numărul edililor din România este mult mai mare și că o mare parte din ei ar trebui să plece.

Andrei Caramitru: România are de 5 ori mai mulți primari decât Bulgaria

Caramitru spune că în prezent, România are de 5 ori mai mulți primari decât Bulgaria și de 3 ori mai mulți decât Polonia.

”Știți câți locuitori per primar există ???

În Bulgaria – 24000 de locuitori în medie pentru fiecare primar
În Polonia – 15300
În România ??????? 5600 !!!!
Deci România are de 5 ori mai mulți primari decât Bulgaria !!!!! Și de 3 ori mai mulți decât Polonia !!!!! Mai citiți o dată până realizați ce înseamnă așa ceva…
Deci – dacă am vrea să fim organizați ca Polonia – 2 primari din 3 trebuie să plece. Comasare o comună la 3 existente.
Dacă am copia Bulgaria care uite acum e în euro și nu are deficit – 4 primari din 5 – OUT !
Ca să vă dați seama ce risipa și nenorocire există la noi. E halucinant. Bătaie de joc CRUNTĂ ! CRUNTĂ !
Dar băi ticalosilor – nu suntem prosti deloc suntem de 100 de ori mai inteligenți decât voi. Și suntem extrem de mulți. Și acum începem să ne uităm microscopic la date. Avem și AI, avem scule de nici nu vă puteți imagina. Și vom face push până se rezolvă.
Și se va rezolva . Olala. Ce se va rezolva. Hoți grobieni și prosti cu spume ce sunteți!”, a scris Caramitru într-o postare pe pagina de Facebook.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Tajine de pui cu lămâie şi măsline. Rețeta lui Chef Horia Manea de la Meniu de vedetă
Fanatik.ro
Neluțu Varga, cadoul perfect pentru Ciprian Deac în ziua în care fotbalistul împlinește 40 de ani: „Nu se lasă! E dorința mea”
Capital.ro
Doliu în lumea muzicii. S-a stins un mare artist: Întreaga familie a fost devastată
Playtech.ro
Accident cu pieton în 2026: ce se verifică, cum se stabilește culpa și ce greșeli te îngroapă
Adevarul
A murit „regele motorinei”, partenerul „de afaceri” al fostului șef al ANAF Sorin Blejnar. Era dat în urmărire internaţională din 2015
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a aflat cine este femeia care a căzut în fața mașinii, în Târgu Jiu. Nadiana Rozalia Olariu era angajată a Spitalului Județean de Urgență
iamsport.ro
Gică Hagi nu vine la națională din cauza lui Mihai Stoichiță! ”E o problemă!”
MediaFlux
România, la un pas de anticipate? Anunțul momentului la nivel național
stirilekanald.ro
VIDEO Tentativă de răpire în supermarket! Fetița de un an și jumătate a fost smulsă de lângă mama ei
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat