Românii au talent 27 februarie 2026 LIVE VIDE PRO TV. Karina Peisker vine din Germania și este dovada vie că poți excela în două lumi complet diferite. A absolvit Facultatea de Medicină din Târgu Mureș, dar, în paralel, și-a construit un parcurs impresionant ca acrobat, artist freelancer, antrenor și creator de conținut. Talentul ei poartă numele de „Rhönrad” (German Wheel), un sport spectaculos care combină gimnastica, dansul și acrobația într-o roată metalică, creând un efect vizual hipnotizant.
Românii au talent 27 februarie 2026 LIVE VIDE PRO TV. Întrebată de Mihai Bobonete dacă are șanse să câștige competiția cu acest moment, aceasta va răspunde: „Sper că da. Mulți n-au mai văzut așa ceva, sper să vă surprind și să câștig. Este prima oară când apar la televizor. Sunt încântată și emoționată.” Iar la întrebarea lui Smiley despre ce supererou ar fi, Karina va răspunde zâmbind: „Catwoman.” Pe scena talentului, Karina va aduce o eleganță rară, care îi va lăsa pe jurați fără cuvinte și va ridica publicul în picioare. La finalul prestației, Carmen Tănase va mărturisi: „Ce am văzut acum a fost o plutire. Nu am băgat niciodată de seamă că faci vreun efort. Ai senzația că este atât de ușor, și cu toate astea, crede-mă, că am încercat și eu cu un d-ăsta la un spectacol și am căzut în cap.”
Românii au talent: O pensionară de 83 de ani, golden buzz la ultima ediţie
O concurentă de 83 de ani a fost una dintre surprizele ediției de vineri seară a emisiunii „Românii au talent”, după ce a reușit să îi cucerească pe jurați și să obțină „golden buzz-ul”, care o trimite direct în semifinală.
Doina Andronachi, pensionară, a urcat pe scenă hotărâtă să demonstreze că talentul nu ține cont de vârstă și că nu este niciodată prea târziu pentru a-ți urma visul. Înainte de momentul său artistic, a mărturisit: „Eu am muzica în sânge. Cânt în permanență. Regret că nu am mers la Conservator. Îmi doream să ajung pe scenă, să mă asculte lumea. Pentru mine, aici, la Românii au talent, începe o nouă viață”.
Concurenta a interpretat, în stil propriu, piesa „Casa mea”, din repertoriul Angela Similea, impresionând prin energie și naturalețe.
Actrița Carmen Tănase i-a transmis: „Sunteți atât de încântătoare. Eu demult nu am mai văzut un om atât de luminos, solar, pozitiv. Pur și simplu faceți cărare de lumină în fața dumneavoastră. Sunteți extraordinară”.
Momentul a fost apreciat și de Mihai Bobonete, care a decis să apese butonul auriu, se arată pe stirileprotv.ro: „M-am simțit foarte bine de când ați venit. Sunteți plină de umor. Este genul acela de moment în care ar fi nedrept să judecăm prin da și nu. De aceea, ca să nu avem niciun dubiu și nici să nu-mi pun colegii într-o situație ciudată, o să vă dau golden buzz să ne vedem în semifinală”.