Corina Caragea a răbufnit pe rețelele sociale: „Ce întrebare personală. Nu îmi place să postez ceva de genul acesta”

Corina Caragea este una dintre cele mai discrete vedete din România. Recent, prezentatoarea de știri sportive a reacționat pe rețelele sociale, după ce a fost întrebată de internauți dacă este sau nu căsătorită.
Anca Toma
04 mart. 2026, 17:02
Corina Caragea a răbufnit pe rețelele sociale:
Corina Caragea a răbufnit pe rețelele sociale

Corina Caragea și-a ținut viața personală departe de ochii curioșilor și continuă să o facă. Despre vedeta de la PRO TV se speculează că ar forma un cuplu cu Robert Pongracz, fostul vicepreședinte al Ligii Profesioniste de Fotbal.

Citește și: Cât te costă să devii prezentatoare TV, dacă urmezi cursuri. Prețul este mai mare decât taxa unui an la o facultate privată

Ce întrebare personală și câte întrebări de genul acesta am primit. Hmm, asta va rămâne un secret, pentru că știți că mie nu îmi place să îmi povestesc viața personală pe Internet, să postez ceva de genul acesta. Pentru că vreau să protejez, vreau să am ceva al meu și numai al meu.

Persoanele pe care le iubesc și la care țin foarte, foarte mult cred că trebuie să fie protejate de expunerea publică. Sper să îmi respectați dorința!”, a spus Corina Caragea pe Instagram.

Cum s-a distrat Corina Caragea în paradisul din Bora Bora

Corina Caragea s-a relaxat în Bora Bora, Polinezia Franceză, una dintre cele mai impresionante destinații din lume. Vedeta a împărtășit momente din vacanță, însoțite de mesajul: „Este adevărat? Sau este doar imaginația mea?! Salut, Bora Bora!”.

Într-un alt mesaj, prezentatoarea a subliniat frumusețea locului: „Un tablou. Perfecțiune. Realitatea bate orice poză sau video ar face telefonul meu. Aceste imagini îmi vor rămâne în minte mult timp după întoarcerea acasă. Ce norocoasă sunt”.

Reacțiile fanilor și ale colegilor nu au întârziat să apară. Printre cei care i-au comentat fotografiile se numără și Adelina Pestrițu: „Ador! Ce imagini clare și ce culori perfecte!”.

Vacanța în Bora Bora vine la câteva luni după ce Corina Caragea a explorat România, vizitând locuri de poveste precum Oradea, Cheile Turzii, Rimetea și Castelul Bethlen-Haller, unde s-a cazat chiar într-unul dintre turnuri. Vedeta a descris experiența ca o evadare autentică, plină de liniște și istorie.