EXCLUSIV Motivul pentru care Ileana Sterp s-a mutat la țară, lângă mama ei. Ce spune despre divorț: „Am avut niște momente mai grele”

În ultima vreme, Ileana Sterp a ridicat semne de întrebare în rândul fanilior, după decizia de a se muta la țară, pe meleagurile natale, la Hațeg. Sora lui Culiță Sterp ne-a dezvăluit motivul pentru care a luat această decizie.
Alina Costache
23 mart. 2026, 11:30
EXCLUSIV Motivul pentru care Ileana Sterp s-a mutat la țară, lângă mama ei. Ce spune despre divorț:
Ileana Sterp s-a mutat la țară

Ileana Sterp și Daniel Aloman s-au căsătorit în 2019 și sunt părinții a doi copii, Damir și Carla. Sora lui Culiță Sterp și soțul ei păreau să aibă o relație minunată, invidiată de mulți internauți, despre care tănăra vorbea adesea.

Ileana Sterp: „M-am întors în locul natal, unde mă simt foarte bine”

Însă, în ultima vreme, fanii au remarcat unele schimbări făcute de Ileana Sterp. De câteva luni, influencerița s-a mutat din penthouse-ul din Sebeș, la casa de la țară, chiar lângă mama ei.

Ne-am mutat la țară ca să fiu mai aproape de familia mea. Soțul meu oricum era plecat mereu, cu serviciul. În Sebeș, o aveam pe soacra mea, cu care mă înțeleg foarte bine și mă ajuta, dar aici, la țară, o am pe mama aproape, care stă lângă mine, și pe frații mei.

M-am întors în locul natal, unde mă simt foarte bine și asta contează cel mai mult. Casa nu făcut-o cu scopul să ne mutăm în ea, voiam să facem un punct gastronomic aici, însă planurile s-au schimbat„, a spus Ileana Sterp, în exclusivitate pentru Româniatv.net.

Bruneta recunoaște că a mai trecut prin momente grele cu soțul ei, însă niciodată nu a fost vorba să se despartă. „Nu m-am despărțit de soțul meu, suntem în continuare o familie. El vine doar în weekend acasă, pentru că așa este job-ul lui, este mai mult în deplasare. Într-adevăr, am avut niște momente mai grele, dar nu nici vorbă despre divorț„, ne-a mai dezvăluit sora lui Culiță Sterp.

În trecut, Ileana Sterp povestea că nu s-a gândit niciodată  la faptul că va ajunge să aibă o relație cu Daniel, întrucât acesta nu o mulțumea din punct de vedere fizic. Pe parcurs, însă, s-a convins că bărbatul merită să îi acorde o șansă.

Eu când l-am cunoscut pe Dani… El e mai scund cu câțiva centimetri decât mine și m-am gândit atunci și mi-am zis: ‘Mă, e mai scund! Eu toată viața am fugit de bărbații mai scunzi decât mine, eu fiind înaltă, dar, după ce l-am cunoscut pe el ca om și mi-am dat seama cum este el, de fapt, și cum pot trăi lângă el, am realizat că fizicul nu este totul, sau, cel puțin, nu este demn de a fi pus pe primul loc”, spunea tânăra.