Raluca Zenga caută fericirea în lucruri mărunte. Dezvăluirile făcute de vedetă: „Asta e tot ce vreau uneori”

Raluca Zenga nu și-a mai refăcut viața după divorțul de Walter Zenga și încearcă să se bucure de lucrurile simple.
Alina Costache
22 iun. 2026, 21:26
Raluca Zenga caută fericirea în lucruri mărunte. Dezvăluirile făcute de vedetă: „Asta e tot ce vreau uneori”

Raluca Zenga nu și-a mai refăcut viața după divorțul de Walter Zenga, iar acum face tot posibilul să se bucure de lucrurile simple. Fosta soție a legendarului portar italian s-a schimbat complet în ultimii ani. Aceasta este complet transformată total după separarea de fostul antrenor de la FCSB și arată senzațional la 44 de ani.

Citește și: Cum și-a sărbătorit Andreea Bălan ziua de naștere: Rochia sexy pe care a purtat-o și gestul romantic al lui Victor Cornea

Aceasta a ales să ducă o viață liniștită și departe de propria țară. În ultima postare de pe rețelele sociale a transmis că viața merită trăită la maximum și că acum nu își dorește altceva decât să stea pe plajă, departe de zgomotul motoarelor din orașe și aglomerație.

După ce a rămas singură și cu un copil, Raluca Zenga a stat departe de ochii curioșilor. Își petrece majoritatea timpului pe insule spectaculoase deoarece acolo se simte cel mai bine.

Raluca postează des pe rețelele de socializare și mulți o invidiază pentru vacanțele spectaculoase pe care și le face singură cadou. Tanzania, Bhutan, Indonezia, Bodrum, Corfu sau Laos se numără printre locațiile sale preferate. Blondei îi place că în aceste locuri se poate bucura de lucrurile simple privind cerul înstelat la un foc de tabără pe o plajă pustie.

„Viața se mișcă atât de repede în zilele noastre – graba este legată de cele mai mici bucurii ca o umbră, totul este trecător, trecător – tot ce-mi doresc uneori este să stau lângă un foc pe plajă, pe un țărm îndepărtat, privind cerul nopții cum devine indigo. Încetinește ritmul pentru o fericire simplă”, a transmis Raluca Zenga pe rețelele sociale.

Raluca are o viață foarte activă. Ea nu se dezlipește de mâncarea favorită, dar are grijă să nu uite să meargă și la sală.

„N-aș zice că e un secret anume. Femeile din ziua de azi au la dispoziție zeci de diete și de proceduri estetice mai mult sau mai puțin invazive pentru a obține sau a recăpăta silueta visată.

Trebuie doar să le identifice pe cele care funcționează pentru ele. În cazul meu, și probabil al multora, există și o doză substanțială de vanitate, de narcisism la mijloc – faptul că iubesc să arăt bine.

Iubesc să pot purta orice ținută fără teama clasic feminină că mă arată grasă. Asta constituie amplă motivație pentru a mânca sănătos și a-mi menține corpul în formă cu antrenamente specifice.

Ador să prepar dulciuri în varianta lor mai sănătoasă. Sunt o gurmandă înnăscută și venerez mâncarea”, spunea în urmă cu câțiva ani Raluca Zenga.

Citește și: Andra, apariție incendiară la concertul lui Connectr de la Sala Palatului. Ținuta sexy cu care artista a atras toate privirile