Dana Roba s-a filmat recent pe patul de spital, dezvăluindu-le fanilor detalii despre cea mai nouă schimbare din viața ei: o operație de mărire a sânilor pe care o planifica de multă vreme. Vedeta a mărturisit însă că recuperarea este dificilă și că are dureri destul de mari
„Mă doare, mă doare tare. Mă simt foarte rău. Vă pup!”, a spus Dana Roba în mediul online.
Decizia de a apela la chirurgia estetică a fost una personală, determinată de schimbările corporale și fluctuațiile de greutate din ultimii ani. Make-up artista a precizat că, în ciuda criticilor sau opiniilor contrare primite, scopul intervenției a fost strict cel de a-și îmbunătăți imaginea de sine.
„Am vrut de mult timp să fac asta, pentru că am tot slăbit și m-am tot îngrășat. Deși n-am alăptat, diferite cunoștințe îmi spun că nu ar trebui să fac asta, dar eu am un complex de-al meu și vreau să fac treaba asta.
La anul, când o să mă operez la cap, nu o să-i mai zic fetei mele, o să mă duc pur și simplu. Nu o să-i spun adevărul. Acum i-am zis că mă operez, a spus că e foarte bine, dar să nu vin cheală acasă”, spunea Dana Roba.
Dana Roba și Daniel Balaciu se judecă în prezent pentru custodia copiilor, iar situația pare să nu se apropie de final. Chiar dacă divorțul s-a încheiat și se consideră o femeie singură, în acte, lucrurile sunt mai complicate.
Vedeta a mărturisit că se simte „ținută cu forța” lângă bărbatul care a vrut să o ucidă, deoarece încă este obligată să îi păstreze numele de familie, până la finalizarea procesului.
”Cu fostul soț aștept să ni se termine procesul pentru custodia copiilor. El a făcut apel, aștept să se termine. Nu mai suport, nu mai am răbdare. Nu mai pot. Abia aștept să se termine. Să se termine custodia și să scap. Eu sunt divorțată, dar totodată sunt legată de el.
Din cauza faptului că încă nu s-a terminat custodia, eu încă sunt Dana Balaciu, eu n-am voie să revin la numele meu, să fiu Dana Roba, din cauza că acest individ face apel. E foarte nasol, chiar nu mai pot, asta e țara în care trăim. Cu siguranță Dumnezeu e de partea mea, eu am fost alături de fete, am înviat din morți pentru ele. Eu nu mi-am lăsat copiii mei”, a spus Dana Roba.