Bianca Drăgușanu consideră că mariajul este un pas unic în viață, care nu ar trebui repetat. Cu toate acestea, ea afirmă că se simte ca o mireasă în fiecare zi, indiferent dacă va mai păși sau nu în fața altarului. „Nu, de ce m-aș… Adică, mi se pare (…) Eu am făcut-o deja. De ce aș mai face-o? Eu mă văd în fiecare zi mireasă”, a spus vedeta.
Însă, dacă s-ar gândi să mai facă o dată nuntă, Bianca Drăgușanu ar schimba trei rochii de mireasă: un model de prințesă la biserică, o rochie tip sirenă pentru dansul mirilor și o ținută scurtă, lejeră, după miezul nopții.
„Prima pentru intrarea spectaculoasă în biserică, cu trena, prințesă, cu zeci de metri, cu diademă, în fața lui Dumnezeu să fi diafană. A doua sirenă, să fac dansul mirilor într-o rochie, tot așa sirenă, cusută manual (…) A treia rochie, după ora 00:30, când începi să dansezi, când ai drumuri pe la invitați (…) Aș propune ca a treia rochie să fie una scurtă”, a mai declarat Bianca Drăgușanu, potrivit Spynews.ro.
Bianca Drăgușanu a recunoscut că pune rapid kilograme atunci când își face poftele culinare. Totuși, vedeta nu se panichează, deoarece are o strategie clară pentru a reveni rapid la formă.
„Am fost la munte recent și am mâncat de am spart. Eu am, de 7 ani, cam aceleași kilograme. Însă, în ultima vreme, am mâncat multe prostii: cartofi prăjiți, cornulețe, prăjitură Pavlova, preferata mea. Așa că am decis să intru la regim.
Cu acest regim să nu credeți, însă, că mă înfometez. E o dietă personalizată. Într-adevăr, primele trei zile sunt mai dificile. Secretul este, însă, să respectați cu strictețe meniul nutriționistului și să nu vă abateți de la el nicio secundă”, a explicat ea pe Instagram.