Nu este recomandat să bei apă foarte rece pe caniculă, pentru că poate să dea un „șoc” organismului, mai ales la persoanele cu probleme cardiace sau de tensiune, spun medicii. Cel mai sigur este să bei lichide la temperatura camerei sau doar ușor răcorite și în înghițituri mici, nu dintr‑odată.
În zilele foarte calde, corpul încearcă să se răcorească dilatând vasele de sânge și prin transpirație intensă. Dacă bei brusc apă cu gheață sau foarte rece, diferența de temperatură poate să streseze sistemul cardio‑vascular și digestiv.
„Șocul apare atunci când se consumă apă prea rece, cu gheață sau foarte răcoritoare. Pentru persoanele hipertensive, această practică poate duce la o creștere bruscă a tensiunii arteriale”, explică dr. Goran Milosavljević de la Instituția de Medicină de Urgență din Belgrad pentru Blic.rs.
Medicul recomandă ca persoanele afectate de căldură să se răcorească treptat: „Nu este rău să luați o soluție sărată sau alimente ușor sărate. De asemenea, fructele pot ajuta, cum ar fi un piersic rece, care este foarte răcoritor”.
Problema nu e doar temperatura, ci și viteza cu care bei. Dacă bei multă apă rece dintr‑odată, se pot produce:
Persoanele cu migrene, probleme gastrice sau sinuzită pot avea dureri de cap puternice și crampele cunoscute ca „înghețarea creierului”.
„La persoanele cu probleme cardiovasculare, consumul brusc de apă rece sau trecerea rapidă dintr-un spațiu rece într-unul cald poate provoca spasme. La pacienții cu angină pectorală, vasele de sânge rigide se dilată și se contractă greu, ceea ce poate cauza scăderea tensiunii și chiar colaps”, avertizează cardiologul dr. Snežana Bašic.
Medicii recomandă câteva reguli simple pentru hidratarea pe caniculă:
Citește și : Cât de periculos este aparatul de aer condiționat la birou. Semnele că ești în pericol în cele opt ore de muncă