Gemenii din Timiş care pozau fetiţe dezbrăcate au fost arestaţi

Cei doi fii ai unui avocat din Timiş, acuzaţi că abuzau minore, au fost arestaţi preventiv. Gemenii vor sta 29 de zile după gratii. Ei fotografiau fetiţe de cel mult 12 ani, dezbrăcate, iar ultima victimă este chiar fiica de 9 ani a unui ofiţer MAI din Sânicolau Mare. Cei doi au fost descoperiţi cu ajutorul imaginilor surprinse de camerele de supraveghere din oraş.
Iulian Tudor
17 sept. 2013, 08:53
Gemenii din Timiş care pozau fetiţe dezbrăcate au fost arestaţi

Fiii unui avocat celebru din Sânnicolau Mare sunt acuzaţi că abuzau fetiţe. Aceştia fotografiau minorele dezbrăcate. Mai mult, se pare că tinerii le-ar fi oferit şi bani copilelor, în schimbul pozelor. informează România TV.

Un caz de acest gen s-a petrecut la Sânnicolau Mare când unul din băieţii avocatului a fotografiat o fetiţă de 9 ani. Micuţa este chiar fiica unui angajat M.A.I. În iunie 2013, când aceasta se întorcea de la şcoală, unul dintre fiii avocatului a urmărit-o până în scara blocului. Acesta i-a cerut un pahar cu apă şi astfel a ajuns să intre în apartamentul fetei. După ce i-ar fi făcut poze copilei dezbrăcate, tânărul i-a lăsat suma de 30 de lei.

Fetiţa i-a povestit tatălui ei ce s-a întâmplat, iar acesta a făcut o plângere la poliţie.