A cui e, de fapt, cenuşa găsită în curtea lui Dincă! Răsturnare de situaţie, se cere o nouă experiză!

Probele găsite în casa lui Dincă ar putea fi reexpertizate în cazul Caracal. Avocatul familiei Luizei cere procurorilor să fie testată din nou cenușa îngropată lângă casa lui Gheorghe Dincă.
Iulian Tudor
21 dec. 2019, 09:39
A cui e, de fapt, cenuşa găsită în curtea lui Dincă! Răsturnare de situaţie, se cere o nouă experiză!

Avocata Carmen Obârșanu a făcut o cerere în legătură cu cenușa găsită în curtea lui Gheorghe Dincă.

„Momentan, se așteaptă niște rezultate din America și de la INML, dar nu știm să se fi cerut o reexaminare. Am făcut niște obecțiuni la rapoartele de analiză. Nu mi s-a dat niciun răspuns. Cred că este cam târziu, pentru că se apropie momentul trimiterii dosarului în instanță. Însă, abia acum am aflat de rapoartele de expertiză din dosar”, a spus Carmen Obârșanu, avocata familiei Melencu.

Familia Măceșanu a fost chemată, luni, 23 decembrie, la DIICOT pentru a ridica certificatul de deces al Alexandrei Măceșanu. Aceștia au anunțat prin vocea lui Alexandru Cumpănașu faptul că nu vor ridica acest document.

Familia Alexandrei Măceşanu, chemată de DIICOT să ridice certificatul de deces al Alexandrei în ajunul Crăciunului

Întrebată cum va reacționa dacă și Luiza va fi declarată oficial moartă, Monica Melencu a declarat că nu există nicio dovadă că fiica ei ar fi murit.

„Nu există nicio dovadă că fata mea a murit! Nu accept cuvântul mort de la autorități! Copilul meu este viu! Luiza trăiește! Să audă toată țara! Să îmi aducă copilul înapoi!”, a reacționat Monica Melencu.

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Cât de mare a crescut fiul lui Ianis Hagi! Imagini superbe cu Giorgios
Fanatik.ro
”Este un coșmar fără sfârșit”. Presa din Italia, dărâmată după ce ”squadra azzurra” a ratat a treia calificare consecutivă la Cupa Mondială
Capital.ro
Schimbări la obținerea permisului auto și a unei noi categorii. Reforma intră în vigoare de la 1 ianuarie 2027. Unde se aplică
Playtech.ro
Măsurile de raționalizare în caz de penurie de carburanţi. Ordinea în care se vor aplica dacă se declară situaţie de criză
Adevarul
Nota de plată a partidelor: cine a încasat cei mai mulți bani de la stat și pe ce au fost cheltuiți
wowbiz.ro
Anchetă după dispariția Melisei și Rebecăi! Oamenii legii vor să afle cum au ajuns cele două minore în pădure, având în vedere că distanța de la casele lor este destul de mare
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Femeia care i-a fost alături Codruței Filip a dezvăluit TOTUL despre infidelitate... Vezi mai mult
iamsport.ro
Surpriză! Gică Popescu a dezvăluit ce națională va susține la Mondial, în absența României
MediaFlux
1 Aprilie, Ziua Internaţională a Păcălelilor. Obiceiuri, tradiţii și farse celebre în lume
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj