A dat gol şi a fost HULIT de toată lumea. 21 de jucători s-au chinuit să-i repare greşeala VIDEO

Un jucător al formaţiei georgiene Dinamo Tbilisi a eşuat lamentabil în tentativa de a face un gest de fair play, el marcând în poarta adversarilor, în loc să le ofere acestora balonul.

27 feb. 2014, 10:05

Un incident ciudat s-a petrecut miercuri seara, la partida dintre Dinamo Tbilisi şi Sioni Bolnisi, din prima divizie a campionatului Georgiei.

Meciul s-a desfăşurat fără goluri până în minutul 72, atunci când s-a întâmplat ceva cu adevărat bizar. Sioni Bolnisi a trimis mingea în afara spaţiului de joc, pentru ca unul dintre fotbaliştii săi să primească îngrijiri medicale, numai că atunci când jocul a fost reluat Xisco Muñoz, de la Dinamo Tbilisi, a şutat prea puternic şi l-a învins pe portarul advers cu un lob de la aproape 40 de metri.

Vezi şi Gestul de Fair Play al anului. Şi-a cerut scuze că a marcat, iar golul a fost anulat VIDEO

Jucătorii s-au enervat pe moment, dar coechipierii lui Muñoz au îndreptat greşeala şi i-au lăsat pe cei de la Sioni să marcheze, Georgi Kakhelishvili pornind de unul singur cu mingea la picior, de la mijlocul terenului.

Vezi şi Nici dacă apăra beat, nu era aşa caraghios. GAFĂ antologică a unui portar moldovean VIDEO

În cele din urmă Sioni Bolnisi a câştigat meciul cu 2-1, marcând golul decisiv în minutul 87.