A furat o maşină din benzinărie, iar la scurt timp a făcut accident. Apoi a spart geamul unui imobil încercînd să se ascundă VIDEO

Un bărbat a profitat de neatenţia unui şofer şi i-a furat maşina dintr-o benzinărie din Capitală. Ulterior a făcut accident, fiind identificat de poliţişti. Acesta nu avea permis de conducere, fiind dus la spital pentru îngrijiri medicale.
Filip Stan
13 ian. 2025, 17:07
A furat o maşină din benzinărie, iar la scurt timp a făcut accident. Apoi a spart geamul unui imobil încercînd să se ascundă VIDEO
A furat o maşină din benzinărie, iar la scurt timp a făcut accident. Apoi a spart geamul unui imobil încercînd să se ascundă

Un hoț a fugit cu o mașină furată dintr-o benzinărie din Capitală. Acesta a profitat de faptul că șoferul coborâse din vehicul pentru a alimenta și lăsase cheile în contact. După ce a condus doar câțiva kilometri, a pierdut controlul autoturismului, lovind un indicator rutier și oprindu-se într-un copac.

„L-am văzut când ori a căzut din mașină, ori a fugit pe geam și țipa, nu știu ce țipa. Chiar eu am sunat la 112. Zicea că-l doare ochiul, dar probabil era șocat”, a povestit un martor pentru StirileProTV.

Citeşte şi: Apare un nou card social pentru români. Suma minimă este de 1.000 de lei şi sunt peste două milioane de beneficiari

Hoţul a fost prins de poliţişti şi dus la spital pentru a primi îngrijiri medicale. Bărbatul a refuzat să fie testat, iar verificările au arătat că nu deţine permis de conducere.

„Poliţişti din cadrul Secţiei 9 Poliţie au fost sesizaţi, prin apel 112, de către un bărbat cu privire la faptul că, în timp ce se afla într-o staţie de alimentare carburant, din Sectorul 2, un alt bărbat i-ar fi sustras autoturismul şi ar fi plecat cu acesta. Poliţiştii Capitalei au demarat de îndată verificările, în vedere stabilirii situaţiei de fapt şi depistării persoanei bănuite de comiterea faptei”, a transmis, luni, Poliţia Capitalei.

Citeşte şi: Comparaţie între preţurile din Lidl România şi acelaşi magazin din Germania. „Dacă tu câştigi 2.000 de euro şi ai 900 de euro chiria nu-ţi mai rămâne nimic!”

„După producerea accidentului rutier, șoferul autoturismului a fugit de la locul accidentului și a spart geamul unui imobil, în încercarea de a sustrage, acesta fiind însă depistat de polițiști. Întrucât bărbatul avea un comportament agresiv și necooperant, polițiștii l-au încătușat. Totodată, în urma accidentului rutier, dar și în urma spargerii geamului imobilului, bărbatul a suferit mai multe răni. Astfel, acesta a fost transportat la o unitate spitalicească în vederea acordării îngrijirilor medicale. De asemenea, în urma investigațiilor desfășurate a reieșit faptul că bărbatul în cauză nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule”, a mai transmis de Poliția Capitalei.

După ce a fost reţinut, bărbatul de 33 de ani a ajuns la audieri la Secţia 8 Poliţie, fiind acuzat de furt calificat, vătămare corporală din culpă și conducere fără permis.

DailyBusiness
HAOS la Finanțe! Ședință de urgență după ce Pfizer a blocat conturile ROMATSA
Spynews
Imaginile momentului! Tatăl lui Mario Berinde, dărâmat de durere la mormântul fiului său! Ce gest a făcut | VIDEO
Fanatik.ro
Cum a reacționat Rute Cardoso după ce Cristiano Ronaldo și jucătorii Portugaliei i-au dedicat lui Diogo Jota victoria cu Croația. Postarea sfâșietoare distribuită 
Capital.ro
Ministerul Finanțelor lansează o nouă ediție FIDELIS. Dobânzile ajung până la 7,55%, iar câștigurile sunt neimpozabile
Playtech.ro
Vacanță la mare de la 722 de lei. Hotelierii vin cu oferte de All Inclusive la două stele și servicii gratuite
Adevarul
Godină, reacție în scandalul azilelor din Bihor: „Oamenii erau îngrijiți bine, dar lucrurile nu funcționau legal”
wowbiz.ro
Codruța Filip și Valentin Sanfira, surprinși din nou împreună. Fanii au crezut că nu văd bine
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un tată și-a pierdut fiul de 11 ani, după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat în Mehedinți. Bărbatul este în stare gravă
iamsport.ro
Gigi Becali l-a dat afară de la FCSB, iar apoi a fost transferat pe 2.500.000 de dolari
MediaFlux
MApN a primit răspunsul părții ucrainene referitor la incidentul din Portul Constanța cu drona marină: Cauzat cel mai probabil de acțiunile de război electronic ale Federației Ruse
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?