A murit un mare actor de la Hollywood. A jucat în NYPD Blue şi a fost rivalul lui Dolph Lundgren, în Armă biologică

Actorul american de origine rusă Alexandr Kuzneţov, a murit joi, la vârsta de 59 de ani. El a devenit cunoscut publicului larg în 1997, o dată cu filmul The Peacemaker, cu George Clooney şi Nicole Kidman în rolurile principale, în care el a jucat personajul controlorului rus.
Alina Costache
06 iun. 2019, 17:06
A murit un mare actor de la Hollywood. A jucat în NYPD Blue şi a fost rivalul lui Dolph Lundgren, în Armă biologică

Alexandr Kuzneţov s-a născut în fostul URSS, pe 2 decembrie 1959, în localitatea Primovka, un mic sat de la Marea Japoniei. După 1983 a apărut în mai multe seriale şi filme sovietice.

După 1990 a apărut şi în filme americane, el jucând rolul lui Nikolai Kossoff în NYPD Blue, cel al lui Victor, în Crossing Jordan, pe Căpitanul Volkonov în JAG sau pe Kazimir Şcerbakov în Alias. Cel mai recent rol l-a jucat în serialul thriller 24, unde l-a interpretat pe Ostroff. În anul 2000, ca Doctor Kretz, Alexander Kuzneţov a fost rivalul lui Dolph Lundgren în filmul Armă Biologică.

Conform apropiaţilor, Alexander Kuzneţov suferea din anul 2014 de cancer.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Mihaela Rădulescu a răbufnit la 8 luni de la moartea lui Felix Baumgartner: ”Mi-au împachetat lucrurile ca pe niște gunoaie”
Capital.ro
Regulă la bloc. Asociațiile de proprietari nu mai pot spune „nu”. Ce obligații apar chiar dacă nu sunt scrise clar în lege
Playtech.ro
Motivul pentru care zborurile din București sunt mai scumpe decât cele din capitalele alăturate. Diferențele de preț sunt însemnate
Adevarul
„Nu mă duc eu de bună voie”. Un interlop căutat de cinci ani, după ce a desfigurat un tânăr, face live-uri pe TikTok
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Edi Iordănescu a dezvăluit ”informațiile primite pe surse” înaintea eliminării României de la Euro 2024: ”Nu le puteam proba”
MediaFlux
Tradiții în Miercurea Luminată. Cum putem evita „nunta șoarecilor” în casa noastră
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj