A vrut să tragă de timp, dar a comis greşeala vieţii. Gafa inadmisibilă a unui portar, în prelungiri VIDEO

Portarul formaţiei sud-africane AmaZulu a vrut să mai smulgă câteva secunde din timpul de joc şi a încercat un dribling în plus în faţa adversar. Pus sub presiune, el nu a reuşit nici să reţină balonul, iar echipa sa a fost egalată în prelungiri.

18 sept. 2013, 13:50

O greşeală teribilă a unui portar s-a consemnat la începutul acestei săptămâni în campionatul Africii de Sud, Tapuwa Kapini, goalkeeper-ul celor de la AmaZulu făcându-le un cadou adversarilor de de la Bidvest West chiar în prelungirile partidei.

AmaZulu conducea cu scorul de 1-0, iar în al doilea minut al prelungirilor balonul a ajuns la portar, care a încercat un dribling, în speranţa că vor mai trece câteva secunde, iar finalul jocului va găsi echipa sa în avantaj.

Citeşte şi Cel mai slab portar al anului. A comis trei gafe uriaşe, într-o repriză VIDEO

Numai că încercarea sa a fost sortită unui eşec total, ba mai mult, el s-a făcut de râs şi în momentul în care a încercat să prindă mingea, un atacant de la Bidvest, Getaneh Kebede, suflându-i balonul şi egalând, spre disperarea celor de la AmaZulu.