Accident cu maşina poliţiei, agent rănit. Bucăţi din cele două maşini s-au împrăştiat pe zeci de metri

Poliţist local rănit în accident. Agentul se afla cu un coleg în patrulare, la ieşirea din Piteşti, când o şoferiţă a intrat cu maşina în autospeciala lor. Femeia susţine că a fost orbită de farurile de la autoturismul poliţiştilor.
Filip Stan
03 feb. 2016, 10:06
Accident cu maşina poliţiei, agent rănit. Bucăţi din cele două maşini s-au împrăştiat pe zeci de metri

Cei doi poliţişti locali abia îşi începuseră tura şi patrulau pe drumul dintre Piteşti şi localitatea Babana. Agentul care era la volan nu a mai reuşit să o evite pe şoferiţa care a pierdut controlul volanului şi a intrat în ei.

„A venit pe contrasens. Am tras cât s-a putut dreapta, după care a avut loc impactul. Ne-am pomenit cu ea în noi”, a povestit unul dintre politisti.

Potrivit România TV, impactul a fost foarte puternic. Poliţistul de la volan a suferit răni la coloană şi a ajuns la spital. Bucăţi din cele două maşini s-au împrăştiat pe zeci de metri.

„Cred că domnii veneau cu fază lungă, m-au orbit. Pur şi simplu nu realizez cum s-a întâmplat. A fost impact frontal”, a spus soferita.

Femeia este urmărită penal pentru vătămare corporală din culpă.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Antrenoarea de tenis care predă lecții în pantofi cu toc a generat mari controverse. Imaginile cu ea au devenit virale pe internet
Capital.ro
Am pierdut-o pe cea mai mare actriță a României. Nimeni nu o va putea înlocui. A fost unică!
Playtech.ro
Cine plăteşte pentru repararea acoperişului unui bloc: legea nouă din 2025
Adevarul
Putin s-a adresat națiunii având în spate o hartă uriașă a Rusiei. Cum stau lucrurile în realitate pe câmpul de luptă din Ucraina, potrivit analiștilor
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Nicușor Dan anunță un referendum care zdruncină totul. Ce vrea președintele
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet