Accident provocat de un şofer român în Italia. Bărbatul a spulberat o maşină în care se afla o femeie

Un șofer român a condus pe contrasens, pe o autostradă din Italia, și a spulberat o mașină condusă de o tânără care circula regulamentar.
Iulian Tudor
02 dec. 2018, 13:02
Accident provocat de un şofer român în Italia. Bărbatul a spulberat o maşină în care se afla o femeie

Bărbatul în vârstă de 66 de ani a provocat accidentul rutier pe autostrada A4 din Italia după ce, la un nod rutier, a intrat pe contrasens pe autostradă, fără să își dea seama. Șoferul autoutilitarei de 3,5 tone a condus cel puțin cinci kilometri înainte de a provoca accidentul.

Totul s-a întâmplat vineri seară, în jurul orei 23.00, pe autostrada A4, între localitățile Pontoglio și Palazzolo, în apropiere de Milano, potrivit libertatea.ro.

O tânără în vârstă de 26 de ani, din Venezia, aflată la volanul unui autoturism marca Fiat 500, a fost grav rănită după ce mașina ei a fost efectiv spulberată de dubița condusă de român.

Pompierii s-au chinuit zeci de minute să o scoată pe fată dintre fiarele contorsionate ale mașinii, iar apoi au predat-o medicilor care au transportat-o de urgență la un spital din Brescia, notează ecodibergamo.it.

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Gabriela Cristea a slăbit enorm! Cum arată acum! Are picioare de model
Fanatik.ro
La 31 de ani, Georgina Rodriguez, iubita lui Cristiano Ronaldo, a dat o mare lovitură. E anunțul momentului
Capital.ro
Obligație la bloc. Proprietarii vor plăti inclusiv pentru un apartament gol. Nu poți invoca neutilizarea spațiului
Playtech.ro
Noua vârstă de pensionare pentru angajații MApN: cele două variante aflate în discuție
Adevarul
Start la rezervări pentru hotelul care va fi amplasat pe Lună. Cât costă vacanța de vis pe unicul satelit natural permanent al Pământului
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Familia Regală a României este îndoliată! S-a stins din viață la vârsta de 83 de ani: „A fost verișoară primară cu Regele Mihai”
iamsport.ro
Valentin Ceaușescu l-a vrut la Steaua pe membrul Generației de Aur, dar Mircea Lucescu l-a convins să vină la Dinamo cu o promisiune extrem de controversată: ”L-a lăsat”
MediaFlux
Începe Superliga 2026. Lista meciurilor programate începând cu 16 februarie
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend