Accident cumplit în Iaşi. O persoană a murit, iar alte 13 au fost rănite. A fost activat PLANUL ROŞU

Un accident cumplit a avut loc, marţi dimineaţă, în judeţul Iaşi. Un autocamion, un autobuz şi un microbuz au fost implicate. O persoană a murit şi alte 13 au fost rănite. Autorităţile au activat Planul Roşu de intervenţie. 
Filip Stan
29 sept. 2020, 05:19
Accident cumplit în Iaşi. O persoană a murit, iar alte 13 au fost rănite. A fost activat PLANUL ROŞU

Accident s-a petrecut în zona localităţii Leţcani din judeţul Iaşi. Un TIR cu volan pe dreapta, care venea din direcţia Bogonos, a vrut să intre pe drumul european şi din cauză că nu s-a asigurat a intrat într-un autobuz care circula regulamentar. Acesta s-a învârtit de câteva ori şi a lovit un microbuz. 

La faţa locului au intervenit 2 autospeciale de transport victime multiple, 3 echipaje de prim ajutor calificat, o ambulanţă terapie intensivă mobilă, o descarcerare, o autospecială de stingere cu modul de descarerare, precum şi alte 3 ambulante ale serviciului judeţean de ambulanţă.

În urma impactului au fost înregistrate 13 victime, dintre care 4 încarcerate. Până la acest moment şase victime au fost transportate la spital. Una dintre victimele încarcerate şi-a pierdut viaţa.

Cele şase persoane transportate la spital sunt cinci : bărbaţi vârste de 39, 44, 29, 30, 43 şi o femeie de 35 de ani. Şoferul uneia dintre maşini, un bărbat de 55 de ani care era încarcerat, a murit.

Citeşte şi O ambulanţă a fost implicată într-un accident rutier. Patru persoane sunt rănite

DailyBusiness
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Gică Hagi, reacţie războinică despre Turcia – România: “Să avem curaj pentru că nu avem nimic de pierdut”. Presiune uriaşă pe Ianis: “Are experienţă. Poate să facă faţă”. Exclusiv
Capital.ro
EXCLUSIV. Cometa politică Călin Georgescu. Dan Andronic a aflat de ce s-a prăbușit complet: Asta e concluzia tristă
Playtech.ro
Ninsorile pun stăpânire peste România! Weekendul aduce iarna adevărată, totul va fi alb
Adevarul
„Trebuie dați afară cei angajați pe pile” - Un economist explică cum ar trebui aplicată reducerea cu 10% a anvelopei salariale la bugetari
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
Pană de curent MASIVĂ! Sute de mii de oameni au rămas în beznă și fără energie electrică, în Paris
iamsport.ro
Radu Banciu a făcut topul prezentatoarelor TV din România: 'Singura femeie absolut perfectă la toate'
MediaFlux
Celebra Strada a Sforii din Brașov, închisă de urgență. Motivul, explicat de primar
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume