Accident cumplit la Braşov, o femeie gravidă este în stop cardiac

O altă victimă este un copil de 13 ani care are politraumatisme al treilea rănit fiind un bărbat care are un traumatism la coloana vertebrală.
Filip Stan
11 nov. 2023, 19:49
Accident cumplit la Braşov, o femeie gravidă este în stop cardiac

Accident grav sâmbătă seară. Două autoturisme au fost implicate într-o coliziune frontală pe DN 73 între localităţile Râşnov şi Tohanu Nou, judeţul Braşov, circulaţia fiind oprită în ambele sensuri, informează Centrul Infotrafic din IGPR. În urma impactului, trei persoane necesită îngrijiri medicale. Astfel, trei persoane au fost rănite în urma acestui accident rutier. Printre victime se numără o gravidă aflată în stop cardiac şi un copil cu politraumatisme.

Tragedie în fotbal. Atacantul Raphael Dwamena s-a stins din viață pe teren la doar 28 de ani
Traficul rutier se desfăşoară cu restricţii pe DN73, între localităţile Râşnov şi Tohanul Nou, ca urmare a unui accident de circulaţie ce a avut loc cu puţin timp în urmă. În accident sunt implicate 2 autovehicule, iar în urma coliziunii dintre acestea 3 persoane beneficiază la acest moment de sprijin medical”, transmite, sâmbătă seară, Poliţia judeţeană Braşov.

Una dintre victime, o femeie însărcinată, se află în stop cardio-respirator şi i se fac manevre de resuscitare, informează ISU Braşov. O altă victimă este un copil de 13 ani care are politraumatisme al treilea rănit fiind un bărbat care are un traumatism la coloana vertebrală.

Din cauza poziţiei vehiculelor, circulaţia rutieră este blocată între localităţile Râşnov şi Tohanul Nou, la ora transmiterii acestei ştiri.

La locul accidentului se află echipaje ale Poliţiei Rutiere şi Serviciului Criminalistic şi se fac cercetări pentru lămurirea împrejurărilor şi condiţiilor în care s-a produs accidentul.

Accident grav pe DN1. Un tânăr de 23 de ani a murit. O fată a fost rănită

Traficul rutier urmează a fi reluat în integralitate după finalizarea activităţilor de cercetare şi îndepărtarea vehiculelor avariate de pe carosabil.

Accident la Mehedinţi Mehedinţi: Patru oameni răniţi în urma unui accident rutier, printre care un minor / Şoferul unei autoutilitare a intrat în plin într-o maşină 

Un accident rutier a avut loc sâmbătă, în judeţul Mehedinţi, după ce şoferul unei autoutilitare nu a adaptat viteza la condiţiile de trafic într-o curbă şi a pătruns pe sensul opus unde a lovit o maţină care circula regulamentar. În urma impactului, patru persoane au fost rănite, între care un minor de 13 ani.

„La data de 11 noiembrie a.c., ora 08.45, IPJ  Mehedinţi a fost sesizat prin SNUAU 112  despre faptul că pe D.N.67, în afara localităţi Ciovârnăşani, a avut loc un accident de circulaţie soldat cu victime.La fata locului s-au deplasat poliţiştii  Serviciului Rutier, iar din cercetările efectuate au stabilit că un bărbat de 60 ani, din mun. Lugoj, jud. Timiş a condus o autoutilitară pe D.N. 67, din direcţia Dr. Tr. Severin către mun.Motru, iar într-o curba la dreapta,  nu a adaptat viteza la condiţiile de trafic şi a pătruns pe sensul opus unde a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus regulamentar de un bărbat de 45 ani, din com. Broşteni, judeţul Mehedinţi”, a transmis IPJ Mehedinţi.

Din accident a rezultat rănirea uşoară a celor doi conducători auto, precum şi a unei tinere de 18 ani,  respectiv unui minor de 13 ani pasageri in autovehiculul care circula regulamentar.

Conducătorii auto au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. În cauză, poliţiştii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Turmă de porci mistreţi, lovită de maşini pe autostradă, în Timiş/ Cinci animale au murit

O turmă de porci mistreţi care a ajuns pe autostrada A6, în Timiş, a fost lovită în plin, vineri, de două autoturisme şi un autocar. Mai multe animale au murit. Nicio persoană nu a fost rănită, însă rămân pagubele materiale provocate maşinilor în urma impactului.

Mai multe echipaje de poliţişti şi pompieri au fost chemate să intervină pe autostrada A6, vineri, în zona localităţii Balinţ, în apropiere de Lugoj, unde o turmă de porci mistreţi a fost lovită de mai multe maşini. Cinci cadavre de porci mistreţi au fost luate de pe carosabil.

Animalele sălbatice provin, se pare, de pe un fond privat de vânătoare. Angajaţi ai Direcţiei Regionale de Drumuri şi Poduri Timişoara au făcut verificări pe autostradă pentru a vedea cum au reuşit să pătrundă animalele sălbatice. Potrivit anchetatorilor, este posibil că mistreţii să fi sărit un gard pe care localnicii l-ar fi îndoit în vecinătatea unui pod.

În urma accidentului, nicio persoană nu a fost rănită, însă pagubele provocate maşinilor sunt însemnate.

 Plan Roşu de Intervenţie în judeţul Sibiu, după un accident cu şase maşini, la ieşirea de pe autostradă către Cisnădie / Trei adulţi şi un sugar, transportaţi la spital

Autorităţile din Sibiu au declanşat, vineri, Planul Roşu de Intervenţie, după un accident rutier în care sunt implicate şase maşini, la ieşirea de pe autostradă către Cisnădie. Opt adulţi şi un sugar de şase luni se aflau în vehicule, trei dintre adulţi şi bebeluşul fiind transportaţi la spital. Traficul a fost reluat, dar sunt coloane de maşini pe circa cinci kilometri.

”Din primele cercetări efectuate a rezultat că, în timp ce conducea un ansamblu rutier format din autoutilitară de 3,5 tone şi remorcă, pe banda întâi, un bărbat în vârstă de 29 de ani, din Avrig, pe fondul neatenţiei în conducere, a acroşat colţul stânga spate al unei autoutilitare aflate pe banda de selecţie pentru coborârea de pe A1, a pierdut controlul direcţiei de deplasare şi a acroşat alte patru autoturisme aflate în coloană spre coborâre”, a arătat IPJ Sibiu.

Potrivit sursei citate, trei adulţi şi un sugar au fost transportaţi la spital. În urma evaluării medicale a copilului s-a constatat că acesta nu a suferit nicio leziune corporală. Celor trei adulţi răniţi li se acordă îngrijiri medicale în spital.

Centrul Infotrafic arată că traficul a fost reluat pe autostrada A1 Sibiu-Deva, dar valorile de trafic sunt ridicate, în zonă formându-se coloană de autovehicule de aproximativ 5 kilometri.

DailyBusiness
Tanczos Barna: România nu-și poate permite să piardă încrederea recâștigată
Spynews
Tinerii care i-ar fi furnizat droguri lui Rareș Ion au fost trimiși în judecată. Maru și Pika se află în continuare în arest preventiv
Bzi.ro
Elena Gheorghe a făcut senzație în costum de baie, la 39 de ani! Câte operații estetice are cântăreața – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Animalul pe care e posibil să-l vezi o singură dată în viață și-a făcut apariția pe teritoriul României. Oamenilor nu le-a venit să creadă și mulți au crezut că este o mutație genetică
Capital.ro
Codul Rutier 2025. Interzis să te îmbraci așa la volan? Se dau 4-5 puncte de penalizare și o amendă de până la 1.100 de lei
Playtech.ro
Ventilația încrucișată nocturnă, varianta rapidă prin care răcoreşti casa fără aerul condiţionat. Ce trebuie să faci exact?
DailyBusiness
Roamingul în afara Europei te poate costa scump. Ce recomandă ANCOM
Adevarul
Trump se teme că Iranul va deveni o „nouă Libie”: „Ar prefera o înțelegere”
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Cum își răsfață Alex Bodi iubita, la Monaco! Afaceristul și Anca au atras din nou toate privirile / VIDEO
Spynews
Monica Tatoiu, jefuită în vacanță. Era în locuință când hoții au intrat peste ea. Femeia de afaceri a apelat la autorități
Evz.ro
Vara care schimbă totul. Patru zodii renasc și sunt de neoprit
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
„Cea mai frumoasă femeie pe care am văzut-o”, implicată în afacerea de 150.000.000 de euro
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul asistentei moarte la Spitalului Județean Sibiu! Ce mărturisiri fac colegii ei
Cancan.ro
TRAGEDIE în lumea sportului! Vedetă a culturismului, ucisă cu ciocanul de soț 😱
Playsport.ro
Dan Negru: „E un miracol că mai existăm ca națiune, am avut şase imnuri”
Capital.ro
Lege nouă după moarte. Se schimbă regulile în România pentru locurile de veci din cimitir. Va fi direct
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, apariție îndrăzneață, în lenjerie intimă: „Crioterapie”
stirilekanald.ro
Doctoriță ucisă de iubit, tot medic! Au urmat zile întregi de chin pentru femeie. Cei doi lucrau la același spital
Adrian Alexandrov, dezvăluiri sfâșietoare despre micuța Eva. Copila suferă enorm de dorul Elenei Udrea: „Când vine mami?”
MediaFlux
Amenzi pentru chiriașii care nu au noua adresă în buletin. Legea a intrat deja în vigoare
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Bacalaureat 2025: prima generație care își poate vedea lucrările înainte de contestații