Accident grav în Alba! O mașină s-a izbit de un autocar, iar 7 oameni au fost răniți. A fost activat Planul Roșu de Intervenție

Autoritățile au activat, vineri seară, 29 noiembrie, Planul Roșu de Intervenție, în urma unui accident care a avut loc în Tăuți, județul Alba. Un autobuz cu 42 de persoane și un autoturism au fost implicate, șapte oameni ajungând la spital.
Filip Stan
29 nov. 2024, 19:59
Accident grav în Alba! O mașină s-a izbit de un autocar, iar 7 oameni au fost răniți. A fost activat Planul Roșu de Intervenție

Autoritățile au activat, vineri seară, 29 noiembrie, Planul Roșu de Intervenție, în urma unui accident care a avut loc în Tăuți, județul Alba. Un autobuz cu 42 de persoane și un autoturism au fost implicate, șapte oameni ajungând la spital.

Citește și: Accident deosebit de grav pe E85: trei persoane și-au pierdut viața, alte șase au fost rănite

Accident între un autobuz și un autoturism în Alba. 7 oameni au fost răniți

Un grav accident a avut loc în această seară, în jurul orei 18:15,  în localitatea Tăuți din județul Alba.

Detașamentul de pompieri Alba Iulia intervine cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare, o ambulanță terapie intensivă mobilă, o EPA, o ATPVM și 3 ambulanțe SAJ Alba, pentru acordarea primului ajutor medical și descarcerare la evenimentul rutier produs în localitatea Tăuți.

Potrivit informațiilor, accidentul s-a produs între un autoturism și un autobuz. Autoritățile au pus în aplicare planul Roșu de Intervenție.

”În accident au fost implicate 1 autoturism si 1 autobuz in care se aflau 42 de persoane. Din cele 42 de persoane, 7 persoane vor fi transportate la spital, constiente cooperante”, a transmis ISU Alba, potrivit news.ro.

Citește și: UPDATE Reacția lui Raed Arafat. Accident feroviar grav în județul Mehedinți. Un tren care transporta 1.300 de tone de benzină a deraiat. Au fost semnalate scurgeri de carburant

DailyBusiness
Cluj: Aproximativ 1.700 de posturi ar putea fi reduse în administrațiile locale
Spynews
Oana Ciocan nu-l mai vrea pe Jador în viața ei? Mesaj cu subînțeles: „Am renunțat...”
Fanatik.ro
Ce se întâmplă, de fapt, la Academia lui Gică Hagi. Secretul „Regelui” a fost dezvăluit: “Cel mai bun mereu
Capital.ro
Se schimbă ora! România trece la ora de vară. Se dă ceasul cu o oră înainte. Ora 03:00 va deveni ora 04:00.
Playtech.ro
Două ţări europene caută muncitori pentru sezonul estival. Se dau salarii de 3.000 de euro, mesele şi cazarea fiind incluse
Adevarul
Destinația surpriză unde poți face o vacanță de o săptămână cu mai puțin de 300 de euro: atrage tot mai mulți turiști
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Unde a ajuns mama biologică a Măriucăi, fetița adoptată de Luminița Anghel. Dezvăluiri controversate făcute de David Pușcaș: „Cerșește la Unirii”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un copil de 10 ani și-a pierdut viața în Prahova, după ce mașina familiei s-a izbit violent de un TIR plin cu paleți
iamsport.ro
Incredibil! Ce i-a spus MM Stoica lui Gigi Becali după prima săptămână a lui Mirel Rădoi la FCSB: ”Gata, la revedere!”
MediaFlux
Putin face o ofertă pace. Rusia propune SUA un târg pentru a înceta războiul
stirilekanald.ro
S-a dat lege! Miercuri e zi liberă!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj