ACCIDENT GRAV în Bacău: Două persoane au fost rănite grav şi trei maşini au fost avariate

Doi bărbaţi au fost grav răniţi, iar trei maşini avariate în urma unui accident de circulaţie produs pe DN 2 în zona localităţii băcăuane Faraoani.
Iulian Tudor
04 feb. 2014, 17:13
ACCIDENT GRAV în Bacău: Două persoane au fost rănite grav şi trei maşini au fost avariate

Victimele, în vârstă de 52, respectiv, 57 de ani, au fost transportate cu ambulanţe la Spitalul Judeţean de Urgenţă Bacău pentru îngrijiri medicale, potrivit Agerpres.

Primele cercetări efectuate la faţa locului de poliţiştii rutieri relevă faptul că în timp ce conducea o autoutilitară pe DN 2, spre municipiul Bacău, în afara localităţii Faraoani, şoferul Constantin Z., în vârstă de 48 de ani, din comuna Parava, nu a păstrat o distanţă regulamentară şi a intrat în coliziune cu autoturismul care circula în faţa sa, condus de Iosif P. de 52 de ani, din localitate.

„În urma respectivului impact autoturismul condus de bărbatul de 52 de ani a fost proiectat pe sensul opus de mers unde a intrat în coliziune cu un autoturism condus de Virel S., de 57 de ani, din Botoşani. De asemenea, un alt autoturism, la volanul căruia se afla Radu A., de 30 de ani, din Bucureşti, pentru a evita impactul, a pătruns pe contrasens şi a ieşit în afara părţii carosabile. În urma evenimentului, conducătorii auto de 52 şi 57 de ani au suferit răni fiind transportaţi la spital”, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bacău, inspector principal Narcisa Butnaru.

Potrivit acesteia, „cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul”.

CITEŞTE ŞI: Accident de circulaţie GRAV în Maramureş din cauza POLEIULUI

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet