Accident grav în Bacău. Zece persoane au ajuns la spital VIDEO

Zece persoane au ajuns, joi seara, la Spitalul Judeţean de Urgenţe din Bacău în urma unui accident ce a avut loc pe DN 2 (E-85), în preajma localităţii Dumbrava.
Filip Stan
05 dec. 2013, 21:35
Accident grav în Bacău. Zece persoane au ajuns la spital VIDEO

O furgonetă cu cinci locuri, dar în care se aflau zece persoane s-a izbit de un TIR care se oprise pentru a vira la stânga pentru a intra în curtea unei societăţi comerciale.

La locul accidentului au fost trimise patru echipaje pentru a transporta răniţii la spital.

„În urma impactului, o persoană a fost găsită în comă, iar opt pasageri din maşina mică şi şoferul au suferit fracturi şi leziuni, care necesită spitalizare ori tratament de urgenţă”, a declarat pentru Agerpres medicul Adrian Colibaba, directorul medical al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Bacău.

Poliţiştii desfăşoară o anchetă la locul evenimentului pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs accidentul, a declarat pentru Agerpres inspector Narcisa Butnaru, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bacău.

Citeşte şi ACCIDENT STUPID în Capitală. O căruţă fără căruţaş a intrat în plin într-o maşină VIDEO