Accident grav în Bucureşti după ce doi şoferi s-au luat la întrecere VIDEO

Ciocnire violentă între două autoturisme, vineri noaptea, pe Şoseaua Pantelimon. Ambele maşini implicate au rămas blocate pe linia de tramvai, una dintre ele cu roţile în sus. Cel puţin unul dintre şoferi a ajuns la spital.
Filip Stan
14 dec. 2019, 06:57
Accident grav în Bucureşti după ce doi şoferi s-au luat la întrecere VIDEO

Ciocnire violentă în Bucureşti. Acccidentul s-a petrecut pe şoseaua Pantelimon din Capitală, chiar în dreptul Spitalului Sfântul Pantelimon. Martorii au păreri împărţite: unii spun că cele două maşini s-ar fi luat la întrecere, alţii că nu au avut loc din cauza refugiului staţiei de tramvai. Iar alţii cred că era un conflict între cei doi şoferi.

Cert este că ambele autoturisme au rămas blocate pe linia de tramvai, unul dintre ele cu rotile în sus. Ambii şoferi au primit îngrijiri medicale, însă unul dintre ei a fost transportat la spital din cauza rănilor mai grave. 

Ciocnirea a distrus chiar şi una dintre camerele de supravghere, dar şi o parte din balustrada de protecţie de la refugiul staţiei de tramvai. Angajaţii STB au fost nevoit să o taie cu flexul.

Din fericire circulaţia tramvaielor nu a fost afectată, din cauza orei înaintate, când acestea nu mai circulă. Tot accidentul a fost înregistrat de către camerele de supraveghere, iar anchetatorii urmează să stabilească ce s-a întâmplat cu exactitate.

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Ce diferență de vârstă este între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Detaliul pe care mulți l-au ignorat până acum
Fanatik.ro
Gigi Becali, o nouă înțepătură pentru rivalul Dan Șucu. Ultimul transfer al Rapidului l-a amuzat copios pe patronul FCSB-ului
Capital.ro
Tragedie în lumea muzicii. Un mare cântăreț s-a stins prea devreme. Artistul era extrem de apreciat în întreaga țară
Playtech.ro
Cât vor plăti în plus românii pentru renovările din apartamente şi casă: taxa de carbon scumpeşte materialele
Adevarul
Mărturiile părinților ai căror copii au ajuns în moarte cerebrală după intervenții chirurgicale la Spitalul Județean Constanța
wowbiz.ro
Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Sofia Vicoveanca a suferit un infarct! Artista, internată de urgență la Spitalul Județean din Suceava
iamsport.ro
Finalul așteptării! Cămătaru prevede că o echipă din SuperLiga va câștiga primul titlu după o ”secetă” îndelungată
MediaFlux
Se rescrie istoria omenirii. Cercetătorii au descoperit că originea omului este mai veche decât se credea
stirilekanald.ro
Femeie împușcată de 7 ori în fața copilului ei de 1 an! Doi indivizi mascați au intrat în locuință și au atacat-o fără milă! De necrezut ce a urmat
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend