Accident GRAV în Cluj: şapte persoane au fost rănite după ce două autoturisme s-au ciocnit frontal FOTO

Şapte persoane au fost rănite, joi, în urma unui accident rutier care a avut loc la ieşirea din localitatea Câţcău, judeţul Cluj, şi au fost transportate la spital, după ce două autoturisme s-au ciocnit frontal.
Iulian Tudor
15 dec. 2016, 10:53
Accident GRAV în Cluj: şapte persoane au fost rănite după ce două autoturisme s-au ciocnit frontal FOTO

Purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj, Carmen Jucan, a declarat că în urma testării cu aparatul etilotest a rezultat că niciunul dintre cei doi şoferi nu consumase alcool.

„O conducătoare auto din judeţul Maramureş, care circula pe direcţia Dej – Baia Mare, la ieşire din localitatea Câţcău ar fi efectuat o depăşire neregulamentară, intrând, astfel, în coliziune frontală cu un autoturism care circula din sens opus. În urma impactului, cei doi conducători auto, precum şi alte 5 persoane, pasageri în cele două autovehicule, au fost transportate la spital pentru îngrjiri medicale. În urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat că niciunul dintre cei doi conducători auto nu consumaseră alcool”, a spus Jucan, potrivit Mediafax.

Poliţiştii clujeni continuă cercetările pentru stabilirea împrejurărilor exacte în care s-a produs coliziunea.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Ștefan Târnovanu, transfer de la FCSB la U Craiova? “L-am sunat când Gigi Becali nu-l mai dorea”
Capital.ro
Doliu în muzica populară din România. A murit o iubită interpretă. A făcut AVC chiar înainte de a urca pe scenă
Playtech.ro
Cele mai utile limbi străine pe care merită să le înveți în următorii ani. Unele sunt extrem de căutate pentru joburile bine plătite
Adevarul
O sursă inepuizabilă de energie pentru economia lumii. Dispozitivul uriaș care ar putea deschide noi oportunități de producere a curentului electric
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Decizia radicală luată de Șucu la Rapid îi va face viața grea lui Pancu! Ce a hotărât omul cu bani din Giulești
MediaFlux
Explozie dramatică într-un tren de navetiști. Autoritățile au confirmat 29 de decese și 100 de persoane rănite
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi