Accident grav în judeţul Constanţa.Trei angajaţi ai Primăriei Poarta Albă au ajuns la spital după ce s-au răsturnat cu maşina de gunoi

Trei angajaţi ai Primăriei Poarta Alba, judeţul Constanţa, au ajuns la spital, marţi după-amiază, după ce s-au răsturnat cu maşina de gunoi a instituţiei, autovehiculul luând foc după accident. Martorii susţin că şoferului i s-a făcut rău înainte de accident.
Alina Costache
28 mart. 2017, 13:41
Accident grav în judeţul Constanţa.Trei angajaţi ai Primăriei Poarta Albă au ajuns la spital după ce s-au răsturnat cu maşina de gunoi

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Dobrogea, pompierii au fost solicitaţi să intervină, marţi, pe strada Primăriei din localitatea Poarta Albă, acolo unde maşina de gunoi a primăriei s-a răsturnat, după care a luat foc, iar o persoană a rămas încarcerată.

La faţa locului s-au deplasat o autospecială de stingere de la Medgidia, un echipaj de descarcerare de la Detaşamentul Palas, două ambulanţe de la Serviciul Judeţean şi un SMURD.

Focul a fost stins în scurt timp, iar echipele de intervenţie au acţionat pentru scoaterea din maşină a persoanei încarcerate.

Alţi doi bărbaţi aflaţi de asemenea în autovehicul au primit îngrijiri medicale.

Astfel, medicii au stabilit că un bărbat de 39 de ani a suferit un traumatism cranio-cerebral, fiind transportat la Spitalul Judeţean Constanţa, acolo unde a ajuns şi un alt bărbat, de 21 de ani, care nu prezenta traumatisme dar a fost dus la unitatea medicală pentru investigaţii.

Şoferul autovehicului, cel care rămăsese încarcerat, a fost transportat la Spitalul Judeţean Constanţa cu un traumatism cranio-cerebral.

De asemenea, martorii au povestit echipelor de intervenţie că bărbatul este hipertensiv şi i s-a făcut rău chiar înainte de producerea accidentului, el urmând să fie supus mai multor investigaţii de specialitate.

Citeşte şi ACCIDENT la ieşirea din Bucureşti. Şase persoane au fost rănite după ce au plonjat cu maşina în râul Dâmboviţa

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Cine este personajul celebru care intră în rolul uneia dintre Furnicuțe, la Denise Rifai. Va fi responsabil de provocările zilnice
Fanatik.ro
Fernandinho, legenda lui Șahtior și Manchester City, cuvinte emoționante pentru Fanatik: „Mircea Lucescu înseamnă totul pentru mine!”
Capital.ro
Reguli în asociația de proprietari. Este obligatoriu pentru toți proprietarii de apartamente din România
Playtech.ro
Cum arată locuinţele în care chiria costă 5 lei pe an. Cartierul din oraşul european atrage turişti din întreaga lume
Adevarul
Un francez și-a demolat locuința pentru a alunga românii care o ocupau ilegal. „Nu mai aveam altă opțiune”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Povestea mai puțin cunoscută a lui Mircea Lucescu. Cum a ajuns să fie numit ”Il Luce” în Italia
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj