Accident grav între un camion și un microbuz plin cu pasageri, în județul Satu Mare. A fost activat Planul roșu

Un accident rutier în care au fost implicate un microbuz cu 10 persoane şi un autocamion a avut loc miercuri dimineaţa în judeţul Satu Mare. A fost activat Planul Roşu de intervenţie, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Someş. 
Alina Costache
17 iul. 2024, 09:43
Accident grav între un camion și un microbuz plin cu pasageri, în județul Satu Mare. A fost activat Planul roșu

Au fost mobilizare două autospeciale de stingere cu apă și spumă, un echipaj de prim ajutor, un echipaj de terapie intensivă mobilă și două echipaje SAJ. Nu sunt persoane încarcerate în urma accidentului, însă au rezultat trei victime. Este vorba despre trei bărbați, dintre care unul e șoferul microbuzului, au fost transportați la CPU Negrești-Oaș, conștienți, dar cu diferite traumatisme și contuzii.

Citeste si Suspecții crimei din Vaslui au fost prinși la Brașov. Un bărbat a găsit cadavrul îndesat într-un geamantan

Accident grav între un camion și un microbuz plin cu pasageri. Trei bărbați au ajuns la spital

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN 19, localitatea Vama, judeţul Satu Mare, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un microbuz de transport persoane şi un autocamion. În urma impactului au rezultat 3 victime, aflate în evaluare medicală”, a transmis Centrul Infotrafic, potrivit Agerpres.  Circulaţia rutieră se desfăşoară pe un singur fir, alternativ, prin dirijarea poliţiştilor, și se estimează reluarea traficului în jurul orei 10:00.

Cauza accidentului a fost nepăstrarea distanței corespunzătoare între autoturisme, a transmis Poliția, citată de portalsm.ro. Microbuzul ar fi intrat în partea din spate a camionului, cele două circulând în aceeași direcție.

Citeste si Doctoriță stomatolog, găsită moartă în cabinet. Era într-o baltă de sânge

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
O fetiță de 5 ani a fost ucisă cu mașina în fața unei școli din București! Traficul este blocat
Fanatik.ro
Sora lui Gigi Becali, lovitură de milioane de euro în afaceri! În ce proiect a decis să investească
Capital.ro
România poate înceta să existe. Pericolul pe care numai Călin Georgescu l-a observat: Până la jumătatea acestui secol!
Playtech.ro
Conducerea cu permis expirat în 2026: ce sancțiuni primești și ce se întâmplă cu asigurarea
Adevarul
Un pensionar a fost chemat în instanță după ce și-a cumpărat umbrele de pe Temu: confuzia care i-a adus probleme
wowbiz.ro
ULTIMĂ ORĂ! Ce îi amenință, de fapt, viața lui Mircea Lucescu. Apropiații rup tăcerea despre starea antrenorului: „I se injectează…” | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„Drum lin către stele, frățiorul meu!” Mesajul plin de durere postat de fratele lui Edi, tânărul de 16 ani care și-a pierdut viața în urma accidentului din Suceava
iamsport.ro
Este pregătit să renunțe la miliardarii români pentru o echipă din SuperLigă!
MediaFlux
Un simbol industrial al epocii Ceaușescu renaște și devine hub urban. Clădirea e proiectată să reziste la un cutremur de 9,4 grade
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil