ACCIDENT GRAV la Constanţa, cinci răniţi VIDEO

Cinci persoane au fost rănite duminică, într-un accident rutier petrecut la ieşirea din municipiul Constanţa, după ce un autoturism al cărui şofer a dat cu spatele fără să se asigure a lovit o altă maşină care circula regulamentar, victimele fiind transportate la Spitalul Judeţean Constanţa.
Alina Costache
04 iun. 2017, 13:14
ACCIDENT GRAV la Constanţa, cinci răniţi VIDEO

Cinci răniţi într-un accident petrecut la ieşirea din municipiul Constanţa din cauza unui şofer care a dat cu spatele fără să se asigure. Potrivit reprezentanţilor Serviciului Judeţean de Ambulanţă, echipele medicale au fost solicitate să intervină la un accident rutier petrecut pe DN 3, la ieşirea din Constanţa către Valul lui Traian, la faţa locului deplasându-se mai multe ambulanţe.

Conform poliţiştilor, şoferul unui autoturism Dacia a făcut o manevră de mers înapoi fără să se asigure, intrând în coliziune cu un autoturism Mercedes.

În accident, au fost răniţi cei doi conducători auto şi trei persoane pasagere în Mercedes, victimele suferind diverse traumatisme.

Cadrele medicale au transportat la spital şi un copil de un an şi opt luni aflat în Mercedes, care nu prezenta leziuni, dar care a fost dus totuşi pentru investigaţii.

Cei cinci răniţi au fost duşi la Spitalul Judeţean Constanţa pentru îngrijiri medicale, iar poliţiştii au întocmit dosar penal şoferului Daciei pentru vătămare corporală din culpă.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Fostul deputat Nati Meir afirmă că asistentul său din închisoare s-a sinucis. Bărbatul ar fi avut probleme medicale
Capital.ro
Anvelope de iarnă în România. De când se dă amendă și reține talonul auto. Reguli privind săculeții de nisip și sare în mașină
Playtech.ro
Pontarea în zilele libere. Cum se procedează când lucrezi de sărbătorile legale, aşa eşti răsplătit corect
Adevarul
George Burcea, la Interviurile Adevărul. Propunerile candidatului POT: De la Parlament fără gard la un număr dublu de parcări în București
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
O mamă și fiul de 8 ani au fost găsiți fără suflare la câteva ore distanță, în locuri diferite. Primele ipoteze luate în calcul de anchetatori
iamsport.ro
Gică Hagi, ȘOCAT de ce a descoperit la academie: 'Este o mare problemă!'
MediaFlux
Planul secret făcut de SUA cu Rusia. Trump îi va cere Ucrainei să capituleze
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume