Accident grav la Sibiu, nouă persoane au ajuns la spital. Printre victime sunt şi patru copii

Nouă persoane, dintre care patru copii, sunt transportate la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă din Sibiu deşi nu au fost rănite, ci doar pentru a nu suferi din cauza frigului, în urma coliziunii între un microbuz şi un autoturism pe DN14 la Şura Mare, a anunţat ISU Sibiu.
Filip Stan
15 oct. 2018, 04:44
Accident grav la Sibiu, nouă persoane au ajuns la spital. Printre victime sunt şi patru copii

„Ambulanta de transport victime multiple va transporta persoanele care se aflau în microbuz la UPU Sibiu pentru a nu suferi din cauza frigului”, a precizat purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu, Ramona Nistor.

Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter, pe DN14, la ieşirea din Şura Mare spre Slimnic, conducătoarea auto a unei maşini a depăşit neregulamentar şi a intrat în coliziune cu un microbuz înmatriculat în Covasna. Şoferiţa a primit îngrijiri medicale la locul producerii accidentului.

Traficul rutier se desfăşoară alternativ în zona petrecerii coliziunii auto. 

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Valentin de la Mireasa o acuză pe Alina că nu îl îngrijește pe copilul lor: ”Mi-ai zis că te duci la agățat”
Fanatik.ro
Lovitura dată de U Cluj după Andrei Coubiș: a transferat revelația SuperLigii! Exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu a pierdut procesul! Tribunalul a luat decizia. Ce riscă fostul candidat la prezidențiale
Playtech.ro
Responsabilitățile financiare ale chiriașului: ce plătește la asociația de proprietari
Adevarul
Macron insistă să negocieze cu Putin. Cum ar trebui decriptat la București planul Franței: „E liderul de care Europa avea nevoie”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
”Dacă ar fi fost Gică Hagi în locul meu, Valentin Ceaușescu l-ar fi trimis?”. Ilie Balaci i-a dezvăluit unul dintre marile sale regrete înainte de a se stinge din viață
MediaFlux
Armata obligatorie în România? Anunț de ultimă oră de la Ministerul Apărării
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend