Accident grav, o maşină s-a făcut praf după ce a plonjat în gol de la 10-12 metri

O mașină a ajuns în Bârzava, după ce a rupt parapetul de pe pod, cel mai probabil din cauza vitezei, și s-a prăbușit în gol de la o înălțime de peste 10 metri. La fața locului au ajuns imediat echipaje de Poliție și Ambulanță, dar și de la firma de tractări care încearcă să scoată mașina din apă. Șoferul și încă un pasager din mașină au fost transportați la Spitalul Județean de Urgență Reșița!
Filip Stan
06 dec. 2019, 20:41
Accident grav, o maşină s-a făcut praf după ce a plonjat în gol de la 10-12 metri

Două persoane au fost rănite vineri seara într-un accident pe pasajul Nera din municipiul Reşiţa, după ce maşina în care se aflau a căzut de la o înălţime de 12 metri.

„În timp ce un tânăr de 21 de ani din Reşiţa conducea un autoturism din direcţia centrul civic către cartierul Muncitoresc, în apropierea intersecţiei cu strada Golului, nu ar fi adaptat viteza la condiţiile de drum. Din această cauză, se pare că a pierdut controlul asupra direcţiei de mers, acroşând parapeţii de pe sensul său de deplasare şi ricoşând într-un stâlp de iluminat public, după care a căzut cu autoturismul de la o înălţime de circa 12 m, în albia râului Bârzava”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Caraş-Severin, Alina Boeru.

În urma accidentului a rezultat rănirea conducătorului auto şi a pasagerului, ambii în vârstă de 21 de ani, care au fost transportaţi la spital pentru îngrijiri medicale.

Se continuă cercetările sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Lorenzo Biliboc, perla de la CFR Cluj, dezvăluie unde vrea să joace: „Pentru tata și pentru mama”. Interviu exclusiv
Capital.ro
Alianța momentului în politica din România. Ilie Bolojan l-a anunțat pe Nicușor Dan. Ce plan are liderul PNL
Playtech.ro
Sunt obligați taximetriștii și șoferii de ridesharing să aibă scaun pentru copii în mașină? Ce prevede legea
Adevarul
Economistul care a prezis crizele trecute avertizează: Recesiunea este inevitabilă în 2026 și urmează o corecție majoră pe bursă
wowbiz.ro
Gestul care a dat-o de gol pe Andreea Ibacka! Se întâmplă după zvonurile legate de divorț
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un băiețel de trei ani și-a pierdut viața după ce a căzut într-o fântână, în județul Bacău. Salvatorii nu au mai putut face nimic
iamsport.ro
Banciu, verdict dur despre cel mai puternic om al lumii: ”Este un psihopat!”
MediaFlux
Armata Română strigă mobilizarea pentru rezerviști. Județele în care se organizează exerciții în acest an
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi