Accident grav pe DN 1. O maşină a intrat într-un autocar. Două persoane au murit

Un accident grav s-a produs, luni dimineaţă, pe DN 1. O maşină a derapat şi a izbit violent un autocar. Cele două persoane care se aflau în autoturism şi-au pierdut viaţa, informează România TV.
Iulian Tudor
28 sept. 2015, 06:13
Accident grav pe DN 1. O maşină a intrat într-un autocar. Două persoane au murit

Accidentul s-a produs în apropiere de localitatea brașoveană Șercaia, pe DN 1. Un autoturism a intrat în coliziune cu un autocar care transporta 60 de persoane de acasă la muncă.

Din nefericire, în urma impactului violent, cele două persoane din maşină au decedat. Pentru a scoate trupurile neînsufleţite ale acestora a fost nevoie de intervenţia unui echipaj de la Descarcerare. Persoanele din autocar au suferit doar răni uşoare.

La faţa locului au intervenit poliţiştii şi şase autospeciale SMURD.

„ISU a intervenit cu şase autospeciale SMURD şi una de Descarcerare. Cele două persoane din autoturism erau decedate, persoanele din microbuz prezintă mici escoliaţii. Autocarul era de transport persoane, de acasă la muncă. Nu cred că erau persoane minore în autocar”, a declarat Ciprian Nan, purtător de cuvânt ISU Braşov.

Potrivit primelor informaţii, este posibil ca accidentul să se fi produs din cauza condiţiilor meteo nefavorabile, unul dintre şoferi să fi întâmpinat probleme din această cauză.

Citeşte şi Accident mortal în Suceava. Un poliţist a murit după ce a intrat cu maşina în stâlp

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
Loredana Chivu și-a schimbat look-ul! Ce alegere îndrăzneață a făcut: "Nu se aștepta nimeni..." | VIDEO​
Fanatik.ro
Ungaria – România 9-0, cea mai dură înfrângere din istoria fotbalului românesc. „7 dintre jucătorii noștri erau maghiari!”
Capital.ro
Elena Udrea și Traian Băsescu, victorie în instanță. Au scăpat de un nou proces intentat de un cetățean străin
Playtech.ro
De ce schimbă supermarketurile mereu locul produselor pe rafturi. Ce urmăresc, de fapt, retailerii
Adevarul
Cât plătești pe porc și cât rămâne după tăiere. Adevărul despre greutatea în viu și cea netă
wowbiz.ro
SE ÎNTÂMPLĂ ACUM cu Dr. Flavia Groșan. Este adevărat. Medicii au confirmat, în urmă cu puțin timp
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Zeci de persoane au fost evacuate de urgență dintr-un bloc din Capitală, după ce o țeavă de gaze a fost avariată! Primele declarații făcute de ISU
iamsport.ro
Bombă! Faliment pentru FCSB? Un expert oferă detalii din procesul prin care Steaua cere despăgubiri FCSB-ulu
MediaFlux
Meteorologii ANM anunță cum va fi iarna 2025-2026. Elena Mateescu: „Nu vor lipsi gerul, viscolul și zăpada”
stirilekanald.ro
Anunț important pentru românii cu probleme de sănătate!
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume