Accident grav provocat de un tânăr fără permis, băut, care a sustras maşina bunicului său din Dâmboviţa

Un tânăr din judeţul Dâmboviţa a provocat, duminică dimineaţă, un accident în zona localităţii Crăciuneşti, intrând cu maşina într-un autobuz fără pasageri, staţionat pe marginea drumului. Poliţiştii au stabilit că tânărul nu are permis de conducere, era băut şi a sustras maşina bunicului său. În urma accidentului, două persoane au fost rănite.
Filip Stan
03 iun. 2018, 04:30
Accident grav provocat de un tânăr fără permis, băut, care a sustras maşina bunicului său din Dâmboviţa

Poliţiştii din Dâmboviţa au anunţat, duminică dimineaţă, că un autoturism a intrat în coliziune cu au autobuz staţionat pe marginea drumului, la Crăciuneşti. 

”Autoturismul a fost condus de un tânar care nu posedă permis de conducere şi se afla în stare de ebrietate. Din primele date, se pare că acesta ar fi sustras autoturismul de la bunicul său”, au precizat poliţiştii.

În autobuz nu se aflau pasageri, dar două persoane din autoturism au fost rănite.

Poliţiştii efectuează cercetările la faţa locului pentru a stabili toate împrejurorile producerii accidentului. 

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Răzvan Sava a semnat pe 4 ani cu U Craiova! Fostul portar de la Udinese a fost prezentat oficial. Update Exclusiv
Capital.ro
Alertă pentru părinți! Un produs pentru bebeluși, retras urgent de la vânzare. Există risc de sufocare, iar clienții sunt rugați să îl returneze imediat
Playtech.ro
Cum ar putea plăti românii mai puțin la electricitate. Planul care promite facturi cu 25% mai mici
Adevarul
Propagandiști pro-Kremlin cer pedepse cu închisoarea pentru rușii care au filmat atacul cu drone asupra Moscovei
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veste tragică în industria muzicii hip-hop. Tay Keith, producătorul lui Travis Scott, a fost găsit fără suflare la 29 de ani
iamsport.ro
”Selymeș nu a primit Mercedes pentru că era ungur?”. Componentul Generației de Aur a spus lucrurilor pe nume: ”Ne-a strâns la hotel”
MediaFlux
Război total în PNL! Partidul și Ilie Bolojan, dați în judecată
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?