Accident groaznic în judeţul Sibiu. Doi tineri care plecau la muncă, în Belgia, au murit pe loc, în urma impactului frontal cu un TIR

Două persoane au murit şi una a fost rănită, în noaptea de vineri spre sâmbătă, pe DN1, în zona Fântâniţa Haiducului din judeţul Sibiu, după ce şoferul unei maşini a intrat într-o depăşire şi a ajuns pe contrasens, izbindu-se frontal de un TIR.
Iulian Tudor
05 ian. 2019, 08:59
Accident groaznic în judeţul Sibiu. Doi tineri care plecau la muncă, în Belgia, au murit pe loc, în urma impactului frontal cu un TIR

Conform poliţiştilor din Sibiu, accidentul s-a produs în zona Fântâniţa Haiducului, unde şoferul unei maşini a încercat să depăşească o altă maşină, a intrat pe contrasens şi s-a izbit frontal cu un TIR condus regulamentar spre Braşov, scrie a1.ro.

Citeşte şi ACCIDENT GRAV pe DN 7. Patru persoane, dintre care doi minori, transportaţi la spital după ce şoferul a intrat într-un cap de pod FOTO

După impact, maşina a ricoşat şi a lovit autoturismul depăşit.

Şoferul şi un pasager din maşina care a depăşit, doi tineri din Vrancea de 26 şi 28 de ani, au murit, iar o tânără a fost rănită.

Potrivit presei locale, cei doi mergeau la muncă în Belgia: „Plecau la muncă în Belgia. Ieri (vineri-n.r.) au plecat de la Bordești și erau mai multe persoane în mai multe mașini. Pe lângă Sibiu, Cătălin, care conducea, a intrat în depășire. Din păcate, a intrat într-un tir ce venea din față și de acolo a ricoșat în alte mașini. Au murit pe loc săracii… Pleci la muncă să câștigi un ban și nu mai apuci că te întorci decât în patru scânduri”, a spus verișorul unuia dintre tinerii morți în accident.

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Femeie, moartă în frig după ce a fost bătută și dată afară din casă de concubin. Avea 36 de ani
Fanatik.ro
Campioana care a fost nevoită să părăsească România ca să facă performanța dorită: ”Când se intonează Imnul României e un sentiment deosebit”
Capital.ro
Lista cu bolile și afecțiunile medicale care te lasă fără permis de conducere în 2026. Ai interzis la volan
Playtech.ro
Trebuie să porți centura în taxi, Bolt sau Uber? Ce arată legea și cine ia amenda
Adevarul
Theodor Stolojan critică dur legea administrației propusă de Guvernul Bolojan: „Nu e reformă, e o măsură pompieristică”
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie de 64 de ani s-a stins din viață după ce a fost diagnosticată cu virus gripal de tip A, în Sibiu
iamsport.ro
CUTREMUR în SuperLiga! Becali s-a enervat și a făcut anunțul-șoc: 'E cazul să mă retrag!'
MediaFlux
Donald Trump a luat decizia privind Iran. Ce a vorbit cu Netanyahu
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend