Accident în lanț cu 12 mașini pe Autostrada A3. A fost activat planul roșu de intervenție. 26 de victime au necesitat examinare medicală – VIDEO

Planul roşu de intervenţie a fost activat joi dimineaţă în judeţul Prahova, în urma unui accident în lanț produs pe autostrada A3, în care au fost implicate 12 mașini. 
Alina Costache
14 nov. 2024, 08:31
Accident în lanț cu 12 mașini pe Autostrada A3. A fost activat planul roșu de intervenție. 26 de victime au necesitat examinare medicală - VIDEO

Un număr de 26 de persoane au fost evaluate şi asistate medical în urma accidentului rutier în lanţ care s-a produs, joi dimineaţă, pe autostrada A3, la km 56, în comuna prahoveană Râfov, o victimă fiind dusă la spital.

„În coliziune au fost implicate 12 autoturisme, 26 persoane au fost evaluate şi asistate medical la locul evenimentului, toate conştiente, o singură persoană fiind transportată la spital (bărbat, 44 ani, cu traumatism cranio-cerebral)”, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Prahova.

Citește și: Cât costă să-ţi schimbi cauciucurile de vară cu anvelope de iarnă. Românii s-au înghesuit la service-uri după ninsorile din ultimele zile

Citește și: Cât costă un plin la Dacia Spring. Numărul de kilometri pe care îl poți parcurge iarna fără oprire

La locul evenimentului au fost alocate: o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare, patru ambulanţe SMURD, o  ambulanţă pentru transport personal şi victime multiple, precum şi 5 ambulanţe SAJ, dintre care una cu medic.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Copil român, torturat până la moarte de mamă și iubit în Belgia! Trupul lui Raul a fost găsit într-o geantă
Fanatik.ro
Cristi Manea, replică explozivă pentru Victor Piţurcă, omul care l-a debutat în echipa naţională: „Nu a fost în pielea mea! El nu ştie prin ce-am trecut, alţii s-ar fi retras în locul meu!”
Capital.ro
Prețuri carburanți sâmbătă, 2 mai. Benzina și motorina s-au scumpit din nou. Cât trebuie să plătască șoferii
Playtech.ro
Top 10 cele mai bogate țări din lume surprinde. Nici urmă de SUA sau Germania, ce se ia în calcul pentru a fi pe listă
Adevarul
Ce vom afla din desecretizarea celor 5.000 de dosare despre anii '90. Miza declasificării a 100 de metri de istorie a României
wowbiz.ro
Nașa lui Armin Nicoară, implicată într-un accident în drum spre filmări: „Sunt lovită din spate!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Plutonier-adjunct șef Ioniță Constantin, din cadrul ISU Ialomița, s-a stins din viață în mod fulgerător: „Adio, dragul nostru camarad”
iamsport.ro
Victor Pițurcă ”a călcat pe bec” și a plătit scump: ”Eu l-am înjurat”
MediaFlux
Incendiu La Cocoșatu! Arde restaurantul recunoscut pentru cei mai buni mici
stirilekanald.ro
De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR