Accident în lanţ la Galaţi. Trei oameni au fost răniţi

Trei persoane au ajuns la spital iar trei maşini au fost avariate, luni, în urma unei coliziuni în lanţ petrecute pe Drumul de Centură al municipiului Galaţi, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Galaţi, Gabriela Costin.
Alina Costache
27 aug. 2018, 15:02
Accident în lanţ la Galaţi. Trei oameni au fost răniţi

Potrivit acesteia, coliziunea s-a produs din cauza unui şofer, de 63 ani, care nu s-a asigurat când a făcut un viraj la stânga.

„Din primele cercetări a reieşit că şoferul unui autoturism, un bărbat de 63 ani, care circula la volanul unei maşini pe Drumul de Centură, a vrut să vireze la stânga fără să se asigure. A intrat în coliziune cu un alt autoturism, care circula din sens opus, la volanul căruia se afla un bărbat, de 26 ani. În urma impactului cel de-al doilea autoturism a fost proiectat în altă maşină care era oprită, şoferul aşteptând pentru a vira la stânga”, a precizat Gabriela Costin.

Şoferii primelor două maşini implicate în accident, dar şi o pasageră din prima maşină au fost transportaţi la spital pentru îngrijiri medicale.

În cauză, poliţiştii rutieri au întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârşirea infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Escapada la munte l-a scos din sărite pe Liviu Vârciu! A ajuns în Poiana Brașov în 7 ore, iar acolo a primit o altă lovitură: ”Ne merităm soarta”
Fanatik.ro
Cât de bun este, de fapt, Daniel Paraschiv, atacantul transferat de Rapid. Ce rating are în EA SPORTS FC 26, jocul adorat de milioane de români
Capital.ro
Reguli la bloc. Penalizare pentru restanțe la întreținere. Legea nu permite sancționarea automată a proprietarilor
Playtech.ro
ANM anunţă două anotimpuri în România! Unde va fi iarnă în toată regula? Zona în care primăvara îşi face simţită prezenţa
Adevarul
Meseriile care nu pot fi înlocuite de AI. Ce are omul și nu va avea niciodată inteligența artificială
wowbiz.ro
Doliu uriaș! Autorul Michael Schumacher a murit la 75 de ani: „Tatăl meu era…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Tânăra din Buzău care și-a pierdut iubitul în urma unui incident rutier face declarații tulburătoare! Acuzațiile pe care le aduce medicilor: „Mereu am știut că ești în pericol”
iamsport.ro
Apropiatul din altă țară al lui Valentin Ceaușescu a amenințat că va opri comerțul cu România dacă nu îl transfera pe fostul mare fotbalist român
MediaFlux
Răsturnare privind furtul Coifului de Aur furat din Muzeul Drents! Olandezii au mințit, acuză fostul director al Muzeului Național de Istorie
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend