Accident tragic în Capitală. Şoferul a murit şi 15 persoane sunt rănite, după ciocnirea a două autobuze şi o maşină

Tragedia s-a produs în sud-estul Londrei. Şoferul autobuzului în vârstă de 60 de ani a fost declarat mort la locul accidentului în care au fost implicate două autobuze şi un autoturism condus de un şofer de 24 de ani, aflat sub influenţa drogurilor.
Sânziana Stancu
01 nov. 2019, 13:33
Accident tragic în Capitală. Şoferul a murit şi 15 persoane sunt rănite, după ciocnirea a două autobuze şi o maşină

Un martor ocular a declarat că a auzit un zgomot puternic în momentul în care s-au ciocnit maşinile. „A fost atât de puternic, încât au crezut că s-a produs o bubuitură, ca o explozie”, a continuat martorul, adăugând că unul dintre cele două autobuze a ajuns într-o grădină.  

Tânărul şofer a fost arestat, find suspectat că ar fi produs moartea unei persoane din cauză că el se urcase la volan sub influenţa consumului de substanţe interzise. 

Poliţia Metropolitană a mai informat că trei persoane au fost rănite, în timp ce altele au suferit răni minore, potrivit 7sur7be.

Aceeaşi sursă a precizat la BBC că maşina implicată în accident era un autoturism Skoda.

LFB au trimis 60 de pompieri la locul accidentului care s-a produs în jurul orei locale 22:15 GMT.

Echipele de salvare au intervenit prompt la locul tragediei şi au transportat victimele la spital pentru a le acorda asistenţă de specialitate.

Un martor ocular a declarat că a auzit un zgomot puternic în momentul în care s-au ciocnit maşinile. „A fost atât de puternic, încât au crezut că s-a produs o bubuitură, ca o explozie”, a continuat martorul, adăugând că unul dintre cele două autobuze a ajuns într-o grădină.

 

Tragedia a coincis cu sărbătoarea de Halloween, când oamenii merg noaptea pe străzi, se distrează şi fac zgomot pentru a alunga spiritele rele. 

De asemenea, în urma tragediei, poliţia a făcut apel către toţi martorii nefericitului eveniment să ofere informaţii despre această tragedie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Fosta parteneră a lui Ronaldo nu mai face față cererilor din partea bărbaților. Bruneta și-a deschis cont pe o platformă pentru adulți
Capital.ro
Pensie de peste 6.000 lei în România. Condiția impusă în câmpul muncii ca să poți beneficia de plățile lunare
Playtech.ro
Metroul se scumpește din nou. Cât va costa de luna viitoare o călătorie în București
Adevarul
Motorină premium mai ieftină decât cea standard la un mare lanț de benzinării: cum se explică anomalia
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Beat, cel mai bun fotbalist străin din România a fost înjosit de studenți într-un bar și apoi i-au făcut poze
MediaFlux
Cele mai frumoase mesaje, urări și felicitări de Florii! Cui îi spunem la mulți ani duminică
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj