Accident mortal în Timiş, provocat de un şofer care a adormit la volan

Un bărbat a murit şi alte trei persoane, între care un copil de doi ani, au fost rănite, joi, în urma unui accident produs în judeţul Timiş, după ce un şofer a adormit la volan. Maşina acestuia a intrat pe contrasens şi a lovit un alt autoturism.
Iulian Tudor
11 iul. 2013, 08:26
Accident mortal în Timiş, provocat de un şofer care a adormit la volan

Accidentul a avut loc între localităţile Chevereşu Mare şi Bacova din judeţul Timiş. Potrivit poliţiştilor de la faţa locului, un autoturism Audi care venea de la Bucureşti spre Timişoara a intrat pe contrasens, lovind un autoturism Dacia Logan care circula regulamentar, scrie Mediafax.

În urma impactului, şi-a pierdut viaţa şoferul din Dacia Logan, în vârstă de 50 de ani, fiind necesară intervenţia pompierilor de la descarcerare pentru a-l scoate din maşină.

De asemenea, şoferul autoturismului Audi (35 de ani), soţia acestuia şi copilul acestora, în vârstă de doi ani, au fost răniţi, fiind transportaţi la spital.

Conform poliţiştilor, accidentul s-a produs după ce şoferul autoturismului Audi a adormit la volan.

Citeşte şi Accident grav în Alba. O persoană a murit, alta a fost grav rănită

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Meciul care te făcea să te îndrăgostești de fotbal. S-au dat 3 goluri în 4 minute. „Astfel de momente nu se pot cumpăra cu nimic”
Capital.ro
Obligație pentru românii care stau la bloc. Ești răspunzător legal față de vecinii care locuiesc sub tine
Playtech.ro
Ce este interzis să faci în Sâmbăta Mare pentru a nu avea ghinion tot anul. Tradiţiile vechi de dinainte de Paşte
Adevarul
Cum au fost construite minunile ingineriei antice. Dunărea și munții, mutați pentru Podul lui Traian și Sarmizegetusa Regia
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
”Miron Cozma striga din tribună”. S-a aflat după 30 de ani! Motivul incredibil pentru care Răducioiu s-a retras de la națională
MediaFlux
Sâmbăta Mare 2026. Ce este bine să faci și ce nu în ziua dinaintea Paștelui
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj