Accident mortal în Timișoara. O copilă de 10 ani și-a pierdut viața, după ce mașina în care se afla a fost izbită de o alta

La Timișoara, câteva clipe de neatenție s-au soldat cu moartea unei fetițe de numai 10 ani. Imaginile arată cum o șoferiță ce accelera pe culoarea roșie a semaforului a acroșat o mașină ce schimba direcția de mers, accidentul fiind unul foarte grav.
Filip Stan
05 nov. 2024, 19:40
Accident mortal în Timișoara. O copilă de 10 ani și-a pierdut viața, după ce mașina în care se afla a fost izbită de o alta
Sursă fotografii : Opinia Timișoarei

Marți, 5 noiembrie, a avut loc un accident grav într-o intersecție din Timișoara, în urma căruia o fetiță de numai 10 ani a decedat. O femeie, ce se afla la volanul unei mașini, a lovit autoturismul în care se afla copila, care era condus de o femeie de 32 de ani.

Ce s-a întâmplat în accidentul mortal de la Timișoara

„O femeie de 38 de ani a condus un autoturism pe strada Stan Vidrighin din Timișoara, dinspre sensul AEM, iar la intersecție cu strada Batania a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 32 de ani, care circula regulamentar dinspre Ștefan cel Mare efectuând viraj la stânga spre strada Betania pe culoarea verde a semaforului electric.

Citește și : Ea e influencerița care și-a prevestit moartea printr-un clip video devenit viral pe Tik Tok. „Vă mulțumesc pentru această călătorie minunată”

Din nefericire, în urma impactului, o fetiță de 10 ani, (pasageră în autoturismul condus de femeia de 32 de ani) a decedat”, au transmis reprezentanții IPJ Timiș.

Evenimentul nefericit s-a produs pe bulevardul Stan Vidrighin din Timișoara, la intersecția cu strada Batania. Șoferița, ce venea dinspre AEM Timișoara, a intrat pe culoarea roșie a semaforului și a lovit un alt autoturism ce luase un viraj la stânga, ce venea dinspre Traian.

Citește și : Dan Diaconescu: „Am început să ne punem problema dacă vin extratereștii”

Mașina din urmă era condusă de o femeie care a intrat pe verde în intersecție, iar fetița de numai 10 ani, ce se afla pe bancheta din spate, și-a pierdut viața.

Fetița care s-a stins în urma accidentului era elevă la Liceul Jean Louis Calderon din Timișoara. Reprezenanții liceului au transmis condoleanțele pe rețelele de socializare, notează Opinia Timișoarei.

„Mare durere și doliu în familia Jean Louis Calderon
Naty nu te vom uita niciodată, suflețel drag
Dumnezeu să-ți odihnească sufletul în pace”, transmite liceul.

DailyBusiness
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Patronul FCSB, prima reacție după ce Louis Munteanu s-a pozat în tricoul campioanei: „Nu mă interesează maimuțăreli din astea”
Capital.ro
Călin Georgescu anunță că e gata pentru pedeapsă. SUA îi pot hotărî soarta: Declar public că-mi asum toate consecințele
Playtech.ro
Actul care trebuie depus de pensionari până pe 31 decembrie 2025 pentru a beneficia de o reducere importantă în 2026
Vestea „foarte bună pentru finanţele publice şi pentru economia României” anunțată de ministrul Finanțelor
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Irina Deleanu șochează. De ce arată atât de bine la 50 de ani: 'Ai să râzi''. GALERIE FOTO
MediaFlux
Ce se schimbă în 2026. Facturi și impozite mai mari CALCULE
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend