Accident pe A1, un microbuz plin cu oameni s-a ciocnit cu o dubă. O femeie a murit, alte şase persoane au fost rănite

Accident cumplit pe Autostrada Bucureşti Piteşti în jurul kilometrului 23. Un microbuz care transporta 14 oameni de la locul de muncă din Capitală s-a ciocnit cu o dubă, o femeie a murit şi alți şase oameni au fost răniţi. Trei dintre ei sunt în stare gravă.
Iulian Tudor
16 mai 2019, 05:32
Accident pe A1, un microbuz plin cu oameni s-a ciocnit cu o dubă. O femeie a murit, alte şase persoane au fost rănite

Soțul femeii care a murit se afla și el în microbuz. În vehicul se aflau 14 pasageri, toți erau colegi de muncă. Lucrau la o firmă de curierat din București și se întorceau acasă, la Slobozia.

Șoferul microbuzului are permis de 10 ani și efectua de circa o săptămână această cursă. El spune că a încercat să evite duba, care venea de pe o bandă alăturată. Șoferul autoutilitarei susține că mergea cu cel mult 60 de km pe oră. Încă nu este clar cui aparține vina pentru acest accident.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Louis Munteanu a semnat cu DC United! Toate detaliile mutării și salariul de superstar al atacantului în SUA. Update exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu și soția sa Cristela, mesaj pentru români în ultima zi din an: Mă rog pentru poporul român de pretutindeni să fie binecuvântat cu inimă trează, cu lacrimi de iertare
Playtech.ro
Angajaţii cu venitul minim primesc ajutor de la stat în 2026. Lista beneficiilor oferite anul viitor
Adevarul
Țara europeană care renunță la sistemul tradițional de pensii: fiecare contribuabil va avea propria „pușculiță”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
'Ion Țiriac, un nume mai puțin cunoscut'. Ce au descoperit nord-irlandezii despre miliardarul român
MediaFlux
Superstiții legate de Revelion. De ce nu este bine să cheltuim pe 1 ianuarie
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend